Զենք-զինամթերքը հանձնել են կամավոր 11/28/2014   14:24  |  Քրեական խրոնիկոն
Ոստիկանության պաշտոնական կայք-էջից տեղեկանում ենք, որ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումներ դիմած քաղաքացիները զենք-զինամթերք են հանձնել:
Ոստիկանության Սիսիանի բաժնի ծառայողների բացատրական աշխատանքների շնորհիվ, նոյեմբերի 26-ին, ժամը 13.00-ին, 1964 թ. ծնված Վաչագան Հ.-ն կամավոր հանձնել է 16 մմ տրամաչափի  փամփուշտ կրակող ինքնաշեն սարք և 7.62 մմ տրամաչափի  10 փամփուշտ ու հայտնել, որ դրանք գտել է 2005 թ. ամռանը ԼՂՀ Քաշաթաղի շրջանի Մինքանդ գյուղի կիսաքանդ տներից մեկում, տեղափոխել և պահել է իր տան տանիքում և նշվածը նոյեմբերի 26-ին  գտել է տանիքի վերանորոգման ժամանակ:
Ոստիկանության Արաբկիրի բաժնին կից պահպանության բաժնի ծառայողների  բացատրական աշխատանքների շնորհիվ, նոյեմբերի 26-ին, ժամը 18.00-ին, 1953 թ. ծնված Սամվել Պ.-ն կամավոր հանձնել է 16 մմ տրամաչափի հարթափող հրացան, «Ֆ-1» տիպի 3 նռնակ, «ՈՒԶՌԳՄ» տիպի 3 պայթուցիչ, 7.62 մմ տրամաչափի՝ 16, 5.45 մմ տրամաչափի՝ 3, 12.7 և 14.5 մմ մմ տրամաչափի՝ 1-ական, որսորդական հրացանի 9 փամփուշտ, 8 պարկուճ և հայտնել, որ նշվածը գտնվել է հայրական տանը և պատկանել է հանգուցյալ հորը:

В Турции взорвали машину с военными: двое погибших и трое раненых 08/24/2015 15:15 | Международные новости
Двое военнослужащих погибли в результате взрыва придорожной мины в провинции Хаккари на юго-востоке Турции, передает РИА Новости со ссылкой на агентство Anadolu.
Целью дистанционно проведенного взрыва была перевозившая военнослужащих машина. В результате двое военных погибли, трое получили ранения и были доставлены в больницу. В организации взрыва подозреваются боевики запрещенной в Турции Рабочей партии Курдистана (РПК). Начата операция по их нейтрализации.
Обстановка в Турции резко обострилась после организованного 20 июля группировкой "Исламское государство" теракта на границе с Сирией и убийств полицейских в юго-восточных провинциях, ответственность за которые взяла на себя РПК. Всего в течение последнего месяца жертвами курдских боевиков стали десятки полицейских и военных.