Ստացվել է 10 հաղորդում՝ մայիսի 14-ի ընտրությունների ընթացքում արձանագրված ընտրախախտումների վերաբերյալ. Քննչական կոմիտե 05/15/2017   12:54  |  Ընտրական իրավունք
2017թ. մայիսի 14-ին Երևան քաղաքի ավագանու ընտրությունների ընթացքում արձանագրված ընտրախախտումների վերաբերյալ՝ ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության տարածքային ստորաբաժանումներում մայիսի 15-ին՝ ժամը 11-ի դրությամբ, ստացվել է 10 հաղորդում-ահազանգ։ Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
Ստացված հաղորդումներից 8-ը վերաբերում են կրկնակի քվեարկության փորձերին, մեկական՝լրագրողի մասնագիտական օրինական գործունեությանը խոչընդոտելուն և քվեարկության գաղտնիությունը խախտելուն:
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ դատավարական գործողություններ՝ առերևույթ ընտրական իրավունքի խախտման հատկանիշներ պարունակող նյութերում մատնանշված հանգամանքներն ստուգելու ուղղությամբ:
16:46 14/05/2017  |  Ընտրական իրավունքԶարուհի Փոստանջյանի նկատմամբ ոստիկանության գործողություններն իրավաչափ էին. դատախազություն
15:15 14/05/2017  |  Ընտրական իրավունքՈստիկանները Զարուհի Փոստանջյանին ՀՀԿ շտաբից դուրս հանեցին և տարան մինչև ոստիկանության մեքենան. Tert.am
15:11 14/05/2017  |  Ընտրական իրավունքՀորդորում ենք մեր մրցակիցներին զերծ մնալ ՀՀԿ շտաբերի բնականոն գործունեությունը խոչընդոտելու քայլերից. ՀՀԿ նախընտրական շտաբի հայտարարությունը
14:59 14/05/2017  |  Ընտրական իրավունքՓաշինյան․ Էդպիսի սցենար մեզ համար չկա, որ մանդատները չվերցնենք
14:52 14/05/2017  |  Ընտրական իրավունքԳասպարին պառկած բողոքի ակցիա է իրականացնում ընտրատեղամասի մուտքի մոտ. Azatutyun.am
14:48 14/05/2017  |  Ընտրական իրավունքԶարուհի Փոստանջյանը պահանջում է ցույց տալ ցուցակները, շտաբի աշխատակիցը՝ մերժում. Ավանում ՀՀԿ շտաբ են հրավիրվել իրավապահները. Tert.am
14:43 14/05/2017Քարոզարշավի ընթացքում ոստիկանությունը ստացել է 19 ահազանգ. Մերուժան Հակոբյան
14:35 14/05/2017  |  Ընտրական իրավունքԿԸՀ-ն մանրամասն ուսումնասիրում է քվեարկության ընթացքում խախտումների վերաբերյալ բոլոր ահազանգերը. Մուկուչյան
14:31 14/05/2017  |  Ընտրական իրավունքԴատախազությունն ուսումնասիրում է ընտրախախտումների վերաբերյալ հաղորդումները

В СК Армении поступило 10 сообщений о предполагаемых нарушениях на выборах в Ереване 05/15/2017   14:32  |  Избирательное право
В территориальные подразделения следственного управления Следственного комитета Армении по городу Ереван по положению на 11:00 15 мая поступило 10 сообщений о предполагаемых нарушениях избирательного права, зафиксированных в ходе состоявшихся 14 мая выборов в Совет старейшин Еревана.
Как сообщает пресс-служба СК Армении, 8 из полученных сообщений касались попыток повторного голосования, остальные – воспрепятствования законной профессиональной деятельности журналиста и нарушения тайны голосования.
"Предпринимаются необходимые процессуальные действия, направленные на проверку обстоятельств, указанных в материалах, предположительно, содержащих данные о признаках нарушения избирательного  права. Информация о результатах будет предоставляться периодически", - отмечается в сообщении.
16:15 14/05/2017  |  Избирательное правоПредвыборный штаб правящей партии Армении решительно осуждает попытки бросить тень на избирательный процесс
15:52 14/05/2017  |  Избирательное правоЦИК Армении обнародовала новые данные по явке избирателей на выборы в Совет старейшин Еревана
15:29 14/05/2017  |  Избирательное правоСМИ сообщают об инциденте между полицейскими и оппозиционным кандидатом в мэры Еревана
13:16 14/05/2017  |  Избирательное правоЯвка избирателей на муниципальных выборах в Ереване на 11.00 составила 11,19% - ЦИК Армении