Հայաստանի կողմից զինատեսակների ձեռքբերումը միտված է տարածաշրջանում սպառազինության խախտված բալանսի վերականգնմանը․ Քոչարյան 04/08/2024   13:50  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի կողմից զինատեսակների ձեռքբերումը միտված է տարածաշրջանում սպառազինության խախտված բալանսի վերականգնմանը: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «ՔՊ»-ական պատգամավոր Անդրանիկ Քոչարյանը։
«Մենք հիմա կենտրոնացած ենք պաշտպանական խնդիրների լուծմամբ՝ լինի ինժեներական բնույթի, հակաօդային պաշտպանության: Մեր ձեռքբերած կամ ձեռքբերվելիք զինատեսակները միտված են տարածաշրջանում սպառազինության խախտված բալանսի կարգավորմանը, որովհետև դրա խախտումն էր, որ հակառակորդին տվեց հնարավորություն՝ անցնել ռազմական գործողությունների, մեկ անգամ՝ 2016 թվականին, լայնամասշտաբ՝ 2020-ին»,-ասաց Քոչարյանը:
12:14 08/04/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանի կողմից հայկական բնակավայրերի թիրախավորումն անկանոն և աննպատակ է՝ ըստ Անդրանիկ Քոչարյանի
13:07 26/03/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՁեզ սխալ բաներ են հուշել․Անդրանիկ Քոչարյանը՝ Մինասյանին
12:59 26/03/2024  |  ՔաղաքականՊետքա նայել՝ ո՞նց ենք էդ թմրամիջոցները պտտվում քրեակատարողականներում. Անդրանիկ Քոչարյան
16:03 25/03/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԶինված ապօրինի խմբավորում չի կարող լինել, թաքնված զենք չի կարող լինել. Անդրանիկ Քոչարյան
12:17 21/03/2024  |  ՔաղաքականԻնչ-որ սարի փեշին կանգնել, խոսում էին, որ Հայաստանը կործանվումա. Պարոն Բագրատյան, եթե մտահոգված եք, ձեր ներդրումն ունեցեք՝ ուժեղացնելու անվտանգային համակարգը. Քոչարյան
15:45 29/02/2024  |  ՔաղաքականԷ՞ս ինչ բան ա, արա. Անդրանիկ Քոչարյանը վրդովված գորգոռում է լրագրողների հարցերին ի պատասխան (տեսանյութ)
12:10 26/02/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱնդրանիկ Քոչարյանը չմեկնաբանեց Ուկրաինայի նախագահի՝ Հայաստան այցի մասին լուրերը
07:51 17/02/2024  |  ՄամուլՔննել են, բայց զեկույց չեն կարողանում գրել. Անդրանիկ Քոչարյանը փորձում է ձգձգել աշխատանքները. «Ժողովուրդ»
08:12 14/02/2024  |  ՄամուլՔՊ-ական պատգամավորը նախարարության ֆունկցիա է վրան վերցրել. ո՞վ պետք է պատժվի. «Ժողովուրդ»

Приобретение Арменией оружия нацелено на восстановление нарушенного баланса в регионе - Кочарян 04/08/2024   14:59  |  Лента новостей
Приобретение Арменией оружия нацелено на восстановление нарушенного баланса вооружения в регионе, заявил председатель комиссии НС Армении по вопросам обороны и безопасности, депутат от правящей фракции "Гражданский договор" Андраник Кочарян.
"Мы сейчас сконцентрированы на решении задач в сфере обороны, будь то инженерного характера, противовоздушной обороны.  Приобретенные или планируемые к приобретению вооружения нацелены на нормализацию нарушенного баланса в регионе, потому что его нарушение позволило противнику перейти к боевым действиям:  один раз еще в 2016 году и уже широкомасштабно в 2020 году", - заявил Андраник Кочарян.
Кочарян указал, что нарушение баланса позволило противнику перейти к боевым действиям: один раз еще в 2016 году и уже широкомасштабно в 2020 году.