Ադրբեջանի կողմից հայկական բնակավայրերի թիրախավորումն անկանոն և աննպատակ է՝ ըստ Անդրանիկ Քոչարյանի 04/08/2024   12:14  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Անդրանիկ Քոչարյանը էսկալացիայի վտանգ չի տեսնում, իսկ սահմանային կրակոցները՝ անկանոն և աննպատակ են։
«Ապակիները կվերանորոգենք և ամեն ինչ կանենք, որ նման կրակոցներն ունենան գնահատվելու հնարավորություն, նույնիսկ՝ նաև եվրոդիտորդների մակարդակով և հասնենք նրան, որ կրակոցներ չլինեն։ Հիմա կրակոցներն անկանոն, անիմաստ և աննպատակ են»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց Անդրանիկ Քոչարյանը՝ ադրբեջանական ագրեսիան գնահատելով որպես անիմաստ և հիստերիկ դրսևորում․ «Կարող է՝ այնտեղ՝ մյուս կողմում կանգնածները, որոշել են անկանոն կրակներ ուղարկել մեր բնակավայրերի ուղղությամբ։ Այդպես շատ է եղել»։ Էսկալացիայի վտանգ Քոչարյանը չի տեսնում, նշում է՝ «երբ տեսնենք, կարծում եմ՝ այս հարցերը չեն առաջանա, կանցնենք լիարժեք պաշտպանության՝ մեր բնակավայրերում»։
13:07 26/03/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՁեզ սխալ բաներ են հուշել․Անդրանիկ Քոչարյանը՝ Մինասյանին
12:59 26/03/2024  |  ՔաղաքականՊետքա նայել՝ ո՞նց ենք էդ թմրամիջոցները պտտվում քրեակատարողականներում. Անդրանիկ Քոչարյան
16:03 25/03/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԶինված ապօրինի խմբավորում չի կարող լինել, թաքնված զենք չի կարող լինել. Անդրանիկ Քոչարյան
12:17 21/03/2024  |  ՔաղաքականԻնչ-որ սարի փեշին կանգնել, խոսում էին, որ Հայաստանը կործանվումա. Պարոն Բագրատյան, եթե մտահոգված եք, ձեր ներդրումն ունեցեք՝ ուժեղացնելու անվտանգային համակարգը. Քոչարյան
15:45 29/02/2024  |  ՔաղաքականԷ՞ս ինչ բան ա, արա. Անդրանիկ Քոչարյանը վրդովված գորգոռում է լրագրողների հարցերին ի պատասխան (տեսանյութ)
12:10 26/02/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱնդրանիկ Քոչարյանը չմեկնաբանեց Ուկրաինայի նախագահի՝ Հայաստան այցի մասին լուրերը
07:51 17/02/2024  |  ՄամուլՔննել են, բայց զեկույց չեն կարողանում գրել. Անդրանիկ Քոչարյանը փորձում է ձգձգել աշխատանքները. «Ժողովուրդ»
08:12 14/02/2024  |  ՄամուլՔՊ-ական պատգամավորը նախարարության ֆունկցիա է վրան վերցրել. ո՞վ պետք է պատժվի. «Ժողովուրդ»
18:22 11/01/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱնդրանիկ Քոչարյանը՝ Բաքվի կողմից ուժի գործադրմամբ «Զանգեզուրի միջանցքը» ստանալու հավանականության մասին

"Истеричные проявления": Андраник Кочарян прокомментировал обстрелы со стороны азербайджанских ВС 04/08/2024   13:26  |  Лента новостей
Депутат от фракции "Гражданский договор", председатель постоянной комиссии НС по вопросам обороны и безопасности Андраник Кочарян заявил, что не видит угрозы эскалации, а недавние обстрелы со стороны азербайджанских ВС беспорядочные и неприцельные.
"Мы починим окна и сделаем все для возможности того, чтобы подобные выстрелы удостоились оценки даже на уровне евронаблюдателей, и будем добиваться, чтобы обстрелов не было. Сейчас это беспорядочная, бессмысленная и бесцельная стрельба", - сказал в беседе с журналистами Андраник Кочарян, очередной акт азербайджанской агрессии как бессмысленные и истеричные проявления.
"Может, там на той стороне, решили беспорядочно стрелять по нашим населенным пунктам. Так было часто", - добавил он.
При этом Кочарян не видит угрозы эскалации. "Когда только увидим, полагаю, эти вопросы не возникнут. Мы перейдем к полной защите наших населенных пунктов", - сказал он.