Ոստիկանության Նոր Նորքի բաժին նռնակով ներխուժելու փորձ կատարած անձինք ԱԺԲ-ից են 03/25/2024   13:42  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՆԳՆ ոստիկանության Նոր Նորքի բաժին նռնակներով մուտք գործելու փորձ կատարած անձինք «Ազգային ժողովրդավարական բևեռի» համակիրներ են։ Տեղեկությունը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հայտնեց ԱԺԲ խորհրդի անդամ Վահե Գասպարյանը՝ նշելով, որ երեքն էլ պատերազմի մասնակիցներ են։
Նրանցից Արթուր Մովսիսյանը որդեկորույս հայր է, ում որդին զոհվել է 44-օրյա պատերազմի ժամանակ։
«Ինքնաբուխ, հուսահատ քայլ են արել՝ այս իրավիճակով պայմանավորված»,- ասաց Գասպարյանը՝ այլ մանրամասներ չհաղորդելով։
Հիշեցնենք, որ երեկ նռնակով զինված տղամարդիկ փորձել են ներխուժել Ոստիկանության Նոր Նորքի բաժին։ Ոստիկանության շենքի մոտ նռնակ են պայթեցրել, ինչի հետևանքով նռնակով ներխուժման փորձ կատարած երեք տղամարդկանցից երկուսը բեկորային վիրավորվում են ստացել՝ իրենց իսկ նռնակներից։ Վերջիններս տեղափոխվել են հիվանդանոց։ Երրորդ տղամարդուն վնասազերծել է ԱԱԾ հատուկ նշանակության «Ալֆա» ջոկատը։ Տղամարդուն վնասազերծելուց անմիջապես հետո տեղափոխել են բաժին՝ հարցաքննության, նա ձերբակալվել է։ Դեպքի առթիվ ախաձեռնվել է քրեական վարույթ ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 308-րդ հոդվածի 1-ին մասի (ահաբեկչություն) հատկանիշներով։
ՔԿ-ից ավելի վաղ մեզ հետ զրույցում հայտնել էին, որ նշված քրեական վարույթի շրջանակներում կատարվում են մեծածավալ անհետաձգելի գործողություններ, ադդ թվում կատարվում են խուզարկություններ՝ Ոստիկանության ու ԱԱԾ-ի օժանդակությամբ։

Напавшие с гранатой на полицейский отдел в Ереване оказались сторонниками НДП 03/25/2024   14:12  |  Лента новостей
Лица, совершившие попытку прорваться с гранатой в Нор-Норкский отдел полиции МВД Армении являются сторонниками Национально-демократического полюса(НДП). Об этом в беседе с "ФактИнфо" сообщил член совета НДП Ваге Гаспарян, отметив, что все трое являются участниками войны.
Из них Артур Мовсисян потерял сына в ходе 44-дневной войны.
"Из-за сложившейся ситуации они пошли на спонтанный, отчаянный шаг", - сказал Гаспарян. Иных подробностей он не сообщил.
Напомним, накануне трое мужчин, вооруженных гранатой, попытались проникнуть в административное здание Нор-Норского отдела полиции МВД. Они взорвали у полицейского здания гранату, в результате чего двое из них получили осколочные ранения и были доставлены в больницу. Позже силовики обезвредили третьего мужчину. Он был доставлен в отдел на допрос и задержан. По данному факту инициировано уголовное производство по части 1 статьи 308 УК РА(терроризм).
Как сообщили в СК, в рамках уголовного производства предпринимаются крупномасштабные неотложные действия, в том числе при содействии полиции и СНБ проводятся обыски.