Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է պաշտոնական այցով ՀՀ ժամանած Հունաստանի ազգային պաշտպանության նախարար Նիկոլաոս Դենդիասին 03/04/2024   13:40  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մարտի 4-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է պաշտոնական այցով Հայաստանի Հանրապետություն ժամանած Հունաստանի ազգային պաշտպանության նախարար Նիկոլաոս Դենդիասին։
ՊՆ վարչական համալիրում տեղի է ունեցել Նիկոլաոս Դենդիասի դիմավորման հանդիսավոր արարողությունը՝ պատվո պահակախմբի և զինվորական նվագախմբի մասնակցությամբ։ Հնչել են Հայաստանի և Հունաստանի պետական օրհներգերը։

Сурен Папикян принял министра обороны Греции, прибывшего в Армению с официальным визитом 03/04/2024   13:46  |  Лента новостей
Глава Минобороны Армении Сурен Папикян 4 марта принял министра национальной обороны Греции Николаоса Дендиаса, прибывшего в Республику Армения с официальным визитом.
Как сообщает пресс-служба оборонного ведомства РА, в административном комплексе МО состоялась торжественная церемония встречи Николаоса Дендиаса с участием почетного караула и военного оркестра. Прозвучали государственные гимны Армении и Греции.