Կործանված «Իլ-76»-ի 2 սև արկղերը հայտնաբերվել են 01/25/2024   14:41  |  Միջազգային լրահոս
Բելգորոդի մարզում ռուսական Իլ-76 տրանսպորտային ինքնաթիռի կործանման վայրում սև արկղեր են հայտնաբերվել, դրանք լավ վիճակում են։ Այս մասին Риа Новости-ին հայտնել է արտակարգ իրավիճակների ծառայության ներկայացուցիչը։
«Հայտնաբերվել են բոլոր երկու սև արկղերը՝ թռիչքի պարամետրերի ձայնագրման սարքը և ինքնաձայնագրիչը», - ասել է գործակալության զրուցակիցը։
Նա նշել է, որ սարքերը եղել են ինքնաթիռի հետևի մասում և արդեն հանձնվել են քննիչներին։
Հիշեցնենք, որ երեկ՝ հունվարի 24-ին, Բելգորոդի շրջանում թռիչքի ժամանակ խոցվել է ռուսական ռազմատրանսպորտային Իլ-76 ինքնաթիռը, որում եղել է 65 ուկրաինացի գերի, որոնց տեղափոխում էին փոխանակման համար։ Ինքնաթիռում եղել են նաև անձնակազմի վեց անդամներ և երեք ուղեկցորդներ.  ինքնաթիռում եղած մարդկանցից ոչ ոք ողջ չի մնացել: Ռուսական կողմը դա որակել է որպես ահաբեկչություն՝ իրականացված Ուկրաինայի ԶՈՒ-ի կողմից։
15:46 24/01/2024  |  Միջազգային լրահոս65 ուկրաինացի գերիների տեղափոխող Իլ-76 ինքնաթիռում բոլորը զոհվել են (տեսանյութ)
13:42 24/01/2024  |  Միջազգային լրահոսԲելգորոդի մոտակայքում կործանվել է Իլ-76 ինքնաթիռ՝ 65 ուկրաինացի գերիներով
17:27 19/01/2024  |  ԱնցուդարձՄոսկվայի ինքնաթիռը հարկադիր վայրէջք է կատարել կատաղի ուղևորի պատճառով
18:15 09/01/2024  |  ԱնցուդարձԲացված դժոխք. ուղևորը պատմել է օդանավի թռիչքի ժամանակ դռան բացվելու մասին (տեսանյութ)

Найдены черные ящики упавшего под Белгородом самолета Ил-76 01/25/2024 15:02 | Международные новости
На месте крушения российского транспортника Ил-76 в Белгородской области нашли черные ящики, они в хорошем состоянии, сообщил РИА Новости представитель экстренных служб.
"Обнаружены оба черных ящика — прибор регистрации параметров полета и речевой самописец", — сказал собеседник агентства.
Он отметил, что бортовые самописцы находились в хвостовой части самолета, их уже передали следователям.
В среду, 24 января, над Белгородской областью был сбит российский военно-транспортный самолет Ил-76. В Минобороны РФ сообщили, что самолет вез 65 украинских пленных на обмен. На борту также находились шесть членов экипажа и трое сопровождающих, никто не выжил.