Ուկրաինայի զինված ուժերի հարձակման հետևանքով վնասվել է ռուսական «Նովոչերկասկ» խոշոր դեսանտային նավը 12/26/2023   14:00  |  Միջազգային լրահոս
Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարությունը հայտնել է, որ երեկ երեկոյան Ֆեոդոսիա նավահանգստում խոցվել է «Նովոչերկասկ» խոշոր դեսանտային նավը։
Այն վնասվել է ուկրաինական զինված ուժերի օդային կառավարմամբ հրթիռների արձակման հետևանքով, նշել են զինվորականները։
«Հակաօդային պաշտպանության ուժերը այդ ժամանակ Ժովտեն գյուղի տարածքում ոչնչացրել են հակառակորդի երկու մարտավարական Սու-24 ինքնաթիռներ, որոնք արձակում էին կառավարվող հրթիռներ։ Պաշտպանությունը նաև հայտնել է.
Վաղ առավոտյան Ղրիմի ղեկավար Սերգեյ Ակսենովը հայտնել է Թեոդոսիայի նավահանգստի վրա հարձակման, պայթյունների և հրդեհի մասին։ Ավելի ուշ նա հայտնել է, որ մեկ մարդ զոհվել է, ևս երկուսը վիրավորվել են, իսկ վեց շենքերում կոտրվել են ապակիներ։
14:42 21/12/2023  |  ՔաղաքականՄոսկվան աշխատում է Բաքվի և Երևանի միջև խաղաղության պայմանագիր կնքելու ուղղությամբ. Գերասիմով
16:27 20/12/2023  |  Միջազգային լրահոսՈւկրաինան հայտարարել է, որ հաջորդ տարի կարտադրի 1 մլն ԱԹՍ
15:54 08/12/2023Ուկրաինայում պատերազմի ժամանակ ադրբեջանցի է սպանվել
13:16 28/11/2023  |  Միջազգային լրահոսՈւկրաինայի հետախուզության գլխավոր վարչության պետ Բուդանովի կնոջը թունավորել են
10:54 25/11/2023  |  Միջազգային լրահոսԱկանատեսները հայտնում են Կիևում պայթյունների մասին
12:15 20/11/2023  |  Միջազգային լրահոսՌԴ-ն հետախուզում է հայտարարել ուկրաինացի երգչուհի Ջամալայի նկատմամբ
18:57 07/11/2023  |  Միջազգային լրահոսՎրացի երգիչը զոհվել է ռուս-ուկրաինական պատերազմում
13:15 14/10/2023  |  Միջազգային լրահոսԱՄՆ կոնգրեսականը նավատորմայիններին շնորհավորելիս սխալմամբ ռուսական նավի նկար է օգտագործել

Минобороны РФ сообщило о повреждении большого десантного корабля "Новочеркасск" после атаки ВСУ 12/26/2023 11:24 | Международные новости
Министерство обороны России сообщило, что минувшей ночью в порту Феодосии был поврежден большой десантный корабль "Новочеркасск".
Он получил повреждения в результате удара ВСУ с применением авиационных управляемых ракет, уточнили военные, передает Интерфакс.
"В ходе противовоздушного боя средствами ПВО уничтожены два самолета тактической авиации противника Су-24 в районе населенного пункта Жовтень (125 км северо-восточнее Николаева), осуществлявших пуск авиационных управляемых ракет", - также сообщило Минобороны.
Ранним утром глава Крыма Сергей Аксенов сообщил об атаке на порт в Феодосии, взрывах и пожаре. Позднее он сообщил, что погиб один человек, еще двое были ранены, в шести зданиях были выбиты стекла, пишет агентство.