Թիվ 76 դպրոցում ռումբի մասին կեղծ ահազանգ է ստացվել 11/27/2023   11:44  |  Արտակարգ պատահարներ
Երևանի թիվ 76 հիմնական դպրոցում ռումբի տեղադրման մասին ահազանգը կեղծ է։ Այս մասին «Փաստինֆոյին» հայտնեցին ԱԱԾ մամուլի ծառայությունից։
«Ահազանգը ստացվել է, ստուգվել ու ոչինչ չի հայտնաբերվել. ահազանգը կեղծ է եղել»,-հայտնեցին ԱԱԾ-ից։
Նշենք, որ ռումբի ահազանգի մասին տեղեկությունը հայտնել էր Sputnik Արմենիան՝ նշելով, որ ահազանգի պատճառով երեխաներին տուն են ուղարկում։
Մինչ ԱԱԾ-ն կպատասխաներ՝ «Փաստինֆո»-ն փորձել է կապ հաստատել նաև թիվ 76 դպրոցի հետ,որտեղ դպրոցի տնօրենի գործավարուհին, լսելով հարցը, նախ անջատեց հեռախոսը, ապա երկրորդ անգամ շատ կոպիտ նշեց, թե ժամանակ չունեն հարցերին պատասխանել՝ հրաժարվելով միացնել տնօրենի հետ։

Сигнал о бомбе в школе №76 в Ереване оказался ложным 11/27/2023 12:24 | Чрезвычайное просшествие
Сигнал о бомбе в основной школе №76 в Ереване оказался ложным. Об этом "ФактИнфо" сообщили в пресс-центре СНБ Армении.
"Поступил сигнал, ничего не обнаружено. Сигнал был ложным", - сообщили в СНБ.
Отметим, что информацию относительно поступившегося сигнала о бомбе опубликовало агентство Sputnik Армения. Агентство со ссылкой на имеющиеся у него сведения писало,что из-за поступившегося сигнала детей отправили домой.
Прежде чем в СНБ ответили, "ФактИнфо" также попыталось связаться и со школой №76, где делопроизводитель, выслушав вопрос, сначала выключила телефон, а затем во второй раз в весьма грубой форме проронила, что у них нет времени отвечать на вопросы, и отказалась соединить с директором.