ՀՀ ԱԳՆ-ն ՌԴ դեսպանին խիստ դժգոհություն է հայտնել Հակարի կամրջի տարածքում տեղի ունեցած միջադեպի կապակցությամբ 06/16/2023   19:55  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի ԱԳՆ-ում ՌԴ դեսպանի կատարած այցի ընթացքում հայկական կողմն իր դժգոհությունն է հայտնել Հակարի կամրջի տարածքում տեղի ունեցած միջադեպի առնչությամբ։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին Հայաստանի արտաքին գերատեսչությունից։
«Երեկ Հակարի կամրջի մոտ ռուս խաղաղապահների ներգրավածությամբ տեղի ունեցած միջադեպի կապակցությամբ ՌԴ դեսպանի հետ այսօր ԱԳՆ-ում կայացած հանդիպման ժամանակ ներկայացվել է Հայաստանի խիստ դժգոհությունը նշյալ միջադեպի կապակցությամբ: Կոչ է արվել ձեռնարկել բոլոր անհրաժեշտ քայլերը միջադեպի հանգամանքները պարզելու և իրավիճակը շտկելու ուղղությամբ»,- հայտնեցին գերատեսչությունից:
08:09 16/06/2023  |  ՄամուլԵրկու միջադեպերի միջև ուղիղ կապ կա՞․ «Հրապարակ»
17:58 15/06/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանական կողմը Հակարիի կամրջի վրա ապօրինի տեղադրված անցակետով այսօր չի թույլատրել ԿԽՄԿ ուղեկցությամբ Արցախից Հայաստան 25 բուժառուների և նրանց ուղեկցող անձնաց փոխադրումը. ԱՀ ՄԻՊ

Послу России в Армении выражено резкое недовольство в связи с инцидентом у моста Хакари - МИД РА 06/16/2023   22:25  |  Лента новостей
Послу России в Армении Сергею Копыркину в ходе встречи в МИД Армении было выражено резкое недовольство в связи с инцидентом у моста Хакари. Об этом "ФактИнфо" сообшили во внешнеполитическом ведомстве Армении.
"Относительно  вчерашнего инцидента с участием российских миротворцев возле моста Хакари в ходе состоявшейся сегодня  встречи с послом России в МИД было представлено резкое недовольство Армении. Был озвучен призыв принять все необходимые меры для выяснения обстоятельств произошедшего и исправления ситуации", - сообщили в ведомстве.