Արայիկ Բաղդասարյանի ԴՆԹ-ն հաստատվել է. 44-օրյա պատերազմում նահատակված զինծառայողի հոգեհանգիստը կկայանա այսօր 05/05/2023   12:59  |  ԼՐԱՀՈՍ
««Որդիների Կանչ»-ը 2 օր է ուշքի չի գալիս այս լուրից...
Ցավով և սրտի մեծ կսկիծով տեղեկացանք, որ մեր Տիկին Գոհարի՝ ում ոսկիկանները ոտք ու ձեռք արած տարան Եռաբլուրից, նրա տղայի
ԴՆԹ-ում կա համընկում…
Եկար ու ձիգ 3 տարիներ…ԴՆԹ-ի մի քանի փորձեր..
Հայաստանում սխալ պատասխանից հետո Գերմանիայում հաստատվել է, որ այդ փոքրիկ մասունքը հենց Տիկին Գոհարի տղա՝ Արայիկ Բաղդասարյանինն է։
Արայիկ Բաղդասարյանը ծնվել է 1996 թվականին, նա նաև քառօրյա պատերազմի մասնակից է։
Արայիկը 2020 թվականին, պատերազմի լուրը լսելուն պես՝ սեպտ. 28-ին, ԿԱՄԱՎՈՐ մեկնել է Արցախ։ Մարտնչել է ամենաթեժ կետերից մեկում՝ Ջրականում։
44օրյա պատերազմում քաջաբար նահատակված հերոս, ԿԱՄԱՎՈՐ Արայիկ Բաղդասարյանի հոգեհանգստի արարողակարգը տեղի կունենա այսօր՝ Կոնդի Սրբ. Հովհաննես եկեղեցում։
Հերոս Արայիկ Բաղդասարյանը վաղը կհուղարկավորվի «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնում…
Մենք լիահույս էինք չտսենել Արայիկի անունը զոհվածների ցուցակում…, բայց 3 տարի անց այս բոթը կրկին տակնուվրա արեց մեր հոգիները…»,- նշված է հաղորդագրությունում։
12:21 28/04/2023  |  Մեկնաբանություն18 ամյա Ռոբերտը, որպեսզի գերի չընկնի, ինքն իրեն հասցրել է մահացու կրակոց. Նորիկյան
13:34 23/04/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՎերածնունդ Չոբանյանների ընտանիքում. լույս աշխարհ է եկել Արծվիկ Չոբանյանի եղբայրը
13:12 19/04/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՏեղ գյուղի հատվածում զոհված հայ զինծառայողները հետմահու պարգևատրվել են
18:02 28/03/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՎիրավոր ժամանակ ինձ դավաճան էի զգում, որ փափուկ անկողնում էի պառկած. պատմում է գեղեցկուհի դիպուկահարը
17:46 16/03/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՍեպտեմբերյան ագրեսիայի ընթացքում Ջերմուկի սահմաններում զոհված զինծառայողների հետմահու պարգևները նրանց հարազատներին հանձնելու արարողություն Վայոց ձորի մարզպետարանում
11:18 11/03/2023  |  ՄեկնաբանությունՀետմահու պարգևներ՝ 2022թ. աշնանը ռազմական գործողությունների հետևանքով Երևանից զորակոչված զինծառայողներին

Экспертиза ДНК подтвердила личность погибшего в 44-дневной войне Араика Багдасаряна, панихида по герою состоится сегодня 05/05/2023   13:33  |  Лента новостей
Участник 44-дневной войны Араик Багдасарян будет похоронен в воинском пантеоне "Ераблур". Об этом сообщает общественная организация «Зов сынов».
"Три долгих года. Несколько попыток экспертизы ДНК. После ошибочного ответа в Армении в Германии подтвердили, что останки принадлежат сыну госпожи Гоар – Араику Багдасаряну", - говорится в сообщении.
Араик Багдасарян родился в 1996 году, он также был участником четырехдневной войны в апреле 2016 года. В 2020 году Араик, узнав о начале войны, отправился добровольцем на фронт в Арцах. Он сражался в одной из самых горячих точек - в Джракане.
Панихида по добровольцу Араику Багдасаряну, героически павшему в 44-дневной войне, состоятся сегодня в церкви Святого Ованнеса в ереванском квартале Конд.
"Героя Араика Багдасаряна похоронят завтра в воинском пантеоне "Ераблур"…", - говорится в сообщении.
12:36 11/04/2023  |  Лента новостейРодственники удерживаемых в азербайджанском плену армянских военнослужащих перекрыли дорогу Гюмри-Бавра(ВИДЕО)
12:27 29/03/2023  |  Лента новостейПредставители Красного Креста посетили армян, удерживаемых в плену в Азербайджане
16:32 10/03/2023  |  Лента новостейУдерживаемые в Азербайджане армянские военнопленные стали разменной монетой в зашедших в тупик переговорах – статья Русской службы BBC
12:51 09/01/2023  |  Лента новостейПредставители Красного Креста в декабре навестили армянских военнопленных, незаконно удерживаемых в Баку