Եկեք առաջ չընկնենք. Պեսկովը՝ Մոսկվայում Փաշինյանի և Պուտինի հնարավոր հանդիպման մասին 05/05/2023   14:28  |  Քաղաքական
ՌԴ նախագահի մամուլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը, պատասխանելով հաջորդ շաբաթ Մոսկվայում Վլադիմիր Պուտինի և Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հնարավոր հանդիպման մասին հարցին, ասել է, որ «որոշակի պլաններ» են քննարկվում, սակայն հորդորել է «առաջ չընկնել»։ Նրա խոսքերը մեջբերում է Риа գործակալությունը։
Ավելի վաղ Փաշինյանը հայտարարել էր հաջորդ շաբաթ Մոսկվա այցելելու մտադրության մասին։
«Առայժմ, եկեք առաջ չընկնենք, որոշակի ծրագրեր են քննարկվում: Հենց այս քննարկումն ավարտվի, մենք համապատասխան հայտարարություն կանենք: Առայժմ դա ժամանակավրեպ ենք համարում»,- լրագրողներին ասել է Պեսկովը:
22:25 04/05/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանը կմեկնի Մոսկվա
18:58 28/04/2023  |  Միջազգային լրահոսՌուսաստանը կշարունակի հարաբերություններ կառուցել նրանց հետ, ովքեր ցանկանում են դա. Պուտին
16:22 19/04/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԼՂ-ի վերաբերյալ կարգավորման միակ իրական իրավական բազան եռակողմ պայմանավորվածություններն են. Պեսկով
21:51 12/04/2023  |  Միջազգային լրահոսՊուտինը հայտարարել է, որ Ռուսաստանը յուրացնելու է տիեզերքը
16:03 09/04/2023  |  Միջազգային լրահոսՊուտինը Լուկաշենկոյին հրավիրել Է Կրեմլի իր բնակարան
14:41 07/04/2023  |  Միջազգային լրահոսԿրեմլն արձագանքել է միջուկային զենքը Բելառուսում տեղակայելու մասին հարցին

"Не будем забегать вперед": Песков о возможной встрече Пашиняна и Путина в Москве 05/05/2023   12:59  |  Лента новостей
Пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков, отвечая на вопрос о возможной встрече Владимира Путина и премьер-министра Армении Никола Пашиняна на следующей неделе в Москве, заявил, что "определенные планы" обсуждаются, но призвал не "забегать вперед". Его слова приводит РИА Новости.
Ранее о планах посетить на следующей неделе Москву заявил Пашинян.
"Пока не будем забегать вперед. Определенные планы обсуждаются. По мере того, как это обсуждение будет финализировано, мы сделаем соответствующее объявление. Пока это считаем преждевременным", - сказал Песков журналистам, отвечая на вопрос, планируются ли переговоры.
13:48 26/04/2023  |  Лента новостейВ Кремле сообщили новые подробности переговоров Пашиняна и Путина
12:50 26/04/2023  |  Лента новостейПашинян переговорил по телефону с Путиным
13:51 13/03/2023  |  Лента новостейПашинян созвонился с Путиным: в Кремле рассказали подробности разговора лидеров Армении и РФ