ԱԽ քարտուղարն ընդունել է ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարին 03/17/2023   13:46  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մարտի 17-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Իմանգալի Տասմագամբետովին:
ԱԽ քարտուղարը շնորհավորել է Տասմագամբետովին՝ ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի պաշոնում նշանակման կապակցությամբ:
Հանդիպմանը զրուցակիցները քննարկել են ՀԱՊԿ պատասխանատվության գոտում ստեղծված իրավիճակը: ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարը զեկուցել է Տաջիկստանի և Ղրղզստանի միջև սահմանազատման վերաբերյալ իրավիճակը:
Արմեն Գրիգորյանը ներկայացրել է հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակը: Կողմերն անդրադարձել են նաև Ադրբեջանի նախագահի նախօրեին արված հայտարարությանը՝ նշելով, որ դա հակասում է Պրահայի և Սոչիի հայտարարություններին:

Секретарь Совбеза Армении и генсек ОДКБ обсудили ситуацию в зоне ответственности организации и заявление Алиева 03/17/2023   14:23  |  Лента новостей
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян 17 марта принял генерального секретаря ОДКБ Имангали Тасмагамбетовым. Об этом сообщает пресс-служба Совбеза.
Григорян поздравил Тасмагамбетова в связи с назначением на должность генсека ОДКБ. В ходе встречи собеседники обсудили ситуацию в зоне ответственности ОДКБ.
Армен Григорян представил ситуацию на армяно-азербайджанской границе. Стороны также обсудили сделанное накануне президентом Азербайджана заявление, отметив, что оно противоречит заявлениям, сделанным в Праге и Сочи.