Հայ մարզիկը ջախջախել է ադրբեջանցուն. վերջինս «փայլել է» նենգ պահվածքով. (տեսանյութ) 03/13/2023   17:54  |  Մարզական
Այսօր Բուխարեստում մեկնարկել է հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի մինչև 23 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությունը։ 1/4 եզրափակիչ փուլում հանդիպել են հայ Կարապետ Մանվելյանն ու ադրբեջանցի Ռախիմ Հասանովը։
Ինչպես հայտնում է Vahesport.ru-ն՝ մինչեւ 55 կգ քաշային կարգի 1/4 եզրափակիչում Կարապետ Մանվելյանը ժամանակից շուտ 7-1 հաշվով հաղթեց մրցակցին։ Հիասթափված ադրբեջանցի Ռախիմ Հասանովը դրանից հետո հրաժարվեց սեղմել հայ մարզիկի ձեռքն ու հարվածեց նրան, ինչից հետո պատասխան հարված ստացավ մեր մարզիկից։
Մրցավարը միջամտել է ու ամենայն հավանականությամբ Ռախիմ Խասանովը որակազրկվի։
Կարապետ Մանվելյանը դուրս եկավ մրցաշարի կիսաեզրափակիչ, որտեղ կմենամարտի թուրքի հետ, կիսաեզրափակիչ դուրս եկավ նաև Ալբերտ Վարդանյանը (130 կգ):
11:29 25/01/2023  |  Միջազգային լրահոսԲերձորում ադրբեջանցի զինծառայողը կրակել է իր վրա
15:13 23/01/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՄևլուդ Իշիկ. Ղուլյանը շարունակում է Արցախի միջանցքը փակած «բնապահպանների» դիմակազերծումը
14:45 07/01/2023  |  Միջազգային լրահոսԱդրբեջանում մահացել է Արցախի դեմ սանձազերծած ռազմական ագրեսայի մասնակիցը. նա վիրավորվել էր Շուշիի մատույցներում

Армянский борец на чемпионате Европы разгромил азербайджанца: последний отличился свинским поведением(ВИДЕО) 03/13/2023   18:08  |  Спорт
Сегодня в Бухаресте стартовал Чемпионат Европы U23 по греко-римской борьбе. На стадии 1/4 финала встречались армянин Карапет Манвелян и азербайджанец Рахим Хасанов.
Как сообщает Vahesport.ru, в 1/4 финала весовой категории до 55 кг Карапет Манвелян досрочно победил соперника со счетом 7-1 + туше.
Раздосадованный азербайджанец Рахим Хасанов после схватки отказался пожать руку Карапету и ударил армянина. После этого вмешался судья и скорее всего Рахим Хасанов получит дисквалификацию.
Карапет Манвелян прошел в полуфинал турнира, где сразится с турком, в полуфинал также прошел Альберт Варданян (130 кг).