ԱՄՆ դեսպանն այցելել է արդեն շուրջ 3 ամիս փակված Լաչինի միջանցքի սկզբնամաս 03/10/2023   12:37  |  Քաղաքական
ԱՄՆ դեսպան Քրիստինա Քվինն այցելեց Լաչինի միջանցքի սկզբնամաս, որը շուրջ երեք ամիս փակ է բնականոն երթևեկության համար։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի տեղեկացմամբ, հայտնում են ԱՄՆ դեսպանությունից։
Սյունիքի մարզպետ Ռոբերտ Ղուկասյանը դեսպան Քվինին ներկայացրեց Լաչինի միջանցքի շրջափակման հետևանքներն ու դրա ազդեցությունը հարյուրավոր մասնատված ընտանիքների վրա։
Մարզպետ Ղուկասյանը նաև անդրադարձավ շրջափակման հետևանքով տուժածներին պետության կողմից ցուցաբերված աջակցությանը։
Դեսպան Քվինը կրկնեց Լաչինի միջանցքն անհապաղ վերաբացելու մասին պետքարտուղար Բլինքենի կոչը։
11:17 10/03/2023  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՇտապ վիրահատության կարիք ունեցող 16 անձ Արցախից տեղափոխվել է Հայաստան
18:31 06/03/2023  |  ՔաղաքականՍանոսյանն ընդունել է ԱՄՆ նորանշանակ դեսպան Քրիստինա Քվինին. էներգետիկ, հանքաարդյունաբերության ոլորտներում համագործակցությունն են քննարկել

Посол США в Армении посетила участок на въезде в Лачинский коридор и повторила призыв Блинкена к немедленному его открытию 03/10/2023   13:02  |  Лента новостей
Посол США в Армении Кристина Квин посетила участок на въезде в  Лачинский коридор, который закрыт для нормального движения в течение почти трех месяцев. Об этом "ФактИнфо" стало известно из сообщения посольства США.
Губернатор Сюникской области Армении Роберт Гукасян представил послу Квин последствия блокады Лачинского коридора и ее влияние на сотни разлученных семей.