ԳՇ պետ Էդվարդ Ասրյանը Հնդկաստանում ներկայացրել է Հայաստանի առջև ծառացած անվտանգային մարտահրավերները 03/06/2023   12:47  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մարտի 2-ից 4-ն աշխատանքային այցով Հնդկաստանում էր ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանի գլխավորած պատվիրակությունը: «Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ՝ հայտնում են ՀՀ ՊՆ Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Պատվիրակությունը մասնակցել է գլոբալ անվտանգության խնդիրներին նվիրված ամենամյա «Ռաիսինա երկխոսություն» խորագրով միջազգային համաժողովին։
Հնդկաստանի պաշտպանության շտաբի պետ, գեներալ Անիլ Չաուհանի հետ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ համագործակցությանը և տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցեր, այդ թվում՝ պաշտպանության ոլորտում Հայաստանի և Հնդկաստանի համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունները։
Այցի շրջանակում գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանը մասնակցել է Հնդկաստանի Ազգային անվտանգության խորհրդի աշխատակազմում անցկացված տարածաշրջանային անվտանգության և հայ-հնդկական պաշտպանական համագործակցության շուրջ քննարկումներին, ներկայացրել Հայաստանի շուրջ ծառացած անվտանգային մարտահրավերները։
19:05 18/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ԶՈՒ-երը կանգնած են իրենց դիրքերում, հակառակորդի սադրիչ գործողություններին տալիս արժանի պատասխան.ԳՇ պետի տեղակալ

Главы Генштабов ВС Армении и Индии обсуждают расширениe сотрудничества в оборонной сфере 03/06/2023 13:08 | Лента новостей
Делегация во главе с начальником Генерального штаба Вооруженных сил РА, первым заместителем министра обороны генерал-майором Эдвардом Асряном С 2 по 4 марта находилась в Индии с рабочим визитом.
Как сообщает пресс-служба оборонного ведомства РА, армянская делегация приняла участие в ежегодной международной конференции «Диалог Раисина», посвященной проблемам глобальной безопасности.
В ходе встречи с начальником штаба обороны Индии генералом Анилом Чауханом был обсужден ряд вопросов, касающихся двустороннего сотрудничества и региональной безопасности, в том числе возможности расширения сотрудничества между Арменией и Индией в оборонной сфере.
В рамках визита генерал-майор Эдвард Асрян принял участие в обсуждениях по региональной безопасности и армяно-индийскому оборонному сотрудничеству, проведенных в аппарате Совета национальной безопасности Индии, представил стоящие вокруг Армении вызовы безопасности.