Ներկա պահին մեր տարածքում գտնվող հակառակորդի թիվը չի գերազանցում 1000-ը. ԶՈՒ ԳՇ պետի տեղակալ 05/27/2021   17:07  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ներկա պահին մեր տարածքում գտնվող հակառակորդի թիվը չի գերազանցում 1000-ը, չկա դրանից ավելի քանակ. Այս մասին հայտարարեց ՀՀ ԶՈՒ օպերատիվ գլխավոր վարչության պետ-ԶՈՒ ԳՇ պետի տեղակալ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանը:
Նրա խոսքով՝ հակառակորդի 1000 զինծառայողը մեր տարածքում լուրջ խնդիրներ կատարելու հնարավորություններ չունի և եթե հարցին լուծում տան ռազմական ուժի կիրառմամբ, ապա այդ 1000 զինծառայողը մեր տարածքից դուրս գալ չի կարող:
«Կոչնչացնենք բոլորին անխտիր»,- նշեց Ասրյանը:
Լրագրողների հարցին, թե որքանով է իրականությանը համապատասխանում, որ քաղաքական ղեկավարությունը չկրակելու հրաման է տվել, նշեց, որ քաղաքական ղեկավարությունը նման հրաման չի տալիս, դա կարող է անել ռազմական ղեկավարությունը։ Քաղաքական ղեկավարությունը որոշում է հանգուցալուծման համապատասխան ուղղություններն ու պայմանները։
«Կրակել-չկրակելու հարցը քննարկում և որոշում ու լուծում տալիս ենք մենք։ Եթե մենք զգանք, որ արդեն իսկ չի կարելի հակառակորդի հետ ձեռնամարտի բռնվել և եթե լինեն համապատասխան նախանշաններ, որ հակառակորդը արդեն իսկ ձգտում է այլ ուղղությամբ իր պայմանները թելադրելու, մենք միանշանակ կկիրառենք ռազմական ուժ։ Բոլորը գտնվում են նշանառման տակ»,- հայտարարել է գեներալ-մայորը։
16:50 27/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԶինծառայողները գերեվարվել են՝ առևանգումը զինվորական տերմինաբանության մեջ չի մտնում. ՀՀ ԶՈւ ԳՇ պետի տեղակալը հակադարձել է Փաշինյանին
16:39 27/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԿութ գյուղի տարածքում վեց զինծառայողին գերեվարելու դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ
15:56 27/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները փորձում են մի քանի ուղղություններում վարել սադրիչ, գործողություններ, իրավիճակը լարված է. Ասրյան
15:42 27/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանցիները զենքը ուղղելով մեր զինծառայողների վրա հրամայել են հանձնվել. Գեներալ-մայորը նոր մանրամասներ է ներկայացրել
15:29 27/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանցիները հատել են ՀՀ սահմանը, առաջացել ու գերեվարել հայ 6 զինծառայողներին. ՊՆ-ն հրապարակել է քարտեզը
14:32 27/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանը ՀՀ տարածքից գերեվարված հայ զինծառայողներին փորձում է ներկայացնել որպես դիվերսանտներ

Число находящихся на территории Армении азербайджанских военных не превышает 1000 – замглавы Генштаба 05/27/2021   17:36  |  Лента новостей
Число находящихся на территории Армении азербайджанских военныхв данный момент не превышает 1000. Об этом заявил заместитель начальника Генштаба ВС Армении генерал-майор Эдвард Асрян на пресс-конференции в четверг.
По его словам, у противника нет возможности выполнять какие-либо серьезные боевые задачи, и если будет предпринята попытка решить вопрос военным путем, эти 1000 военнослужащих не смогут выйти с нашей территории. “Уничтожим всех до одного”, - отметил Асрян.
В ответ на вопрос о том, соответствует ли действительности информация о том, что политическое руководство дало приказ не стрелять, замглавы Генштаба ВС Армении заявил, что политическое руководство не может отдавать такой приказ, это может сделать военное руководство. Политическое руководство решает пути и условия урегулирования ситуации.
"Если мы почувствуем, что больше нельзя вступать в рукопашную схватку, если появятся признаки того, что противник стремится диктовать свои условия в другом направлении, мы однозначно применим силу и уничтожим его. Все солдаты противника находятся под прицелом", – сообщил генерал-майор.
17:09 27/05/2021  |  Лента новостейПодобные провокационные действия показывают истинные милитаристские стремления Азербайджана - Первопрестольный Св. Эчмиадзин