Երասխում հակառակորդի կողմից զինծառայողի նկատմամբ սպանության փորձի դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ 01/19/2023   16:44  |  Քրեական խրոնիկոն
Երասխի ուղղությամբ մարտական դիրքում հակառակոդի կողմից զինծառայողի նկատմամբ սպանության փորձի դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկանում է ՀՀ քննչական կոմիտեից։
Հիշեցնենք, որ հունվարի 19-ին՝ ժամը 10:50-ի սահմաններում, Երասխի ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքում հակառակորդի կրակոցից հրազենային վիրավորում է ստացել ՀՀ ՊՆ N զորամասի զինծառայող Ե.Շ.-ն:
ՀՀ քննչական կոմիտեից «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցւոմ հայտնեցին, որ դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 44-155-րդ հոդվածի 1-ին մասով սպանության փորձի հատկանիշներով:
Նշենք, որ պայմանագրային զինծառայող Ե.Շ.-ն հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից հրազենային վիրավորում է ստացել՝ աջ ազդրի շրջանում։ ՀՀ ՊՆ-ից «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հայտնել էին, որ զինվորական բժիշկները վիրահատել են վիրավոր զինծառայողին, այս պահի դրությամբ կյանքին վտանգ չի սպառնում:
16:34 19/01/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետի առաջարկությամբ 2-րդ բանակային կորպուսի հրամանատար է նշանակվել Գարեգին Պողոսյանը
16:13 19/01/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԵրասխում հակառակորդի կրակոցից վիրավորում ստացած զինծառայողի կյանքին վտանգ չի սպառնում

Уголовное дело возбуждено по факту покушения на убийство армянского военнослужащего со стороны азербайджанских ВС 01/19/2023   17:43  |  Лента новостей
Уголовное производство инициировано по факту покушения на убийство армянского военнослужащего Е.Ш. со стороны ВС Азербайджана. Об этом "ФактИнфо" стало известно из сообщения пресс-службы Следственного комитета.
В СК проинформировали, что уголовное производство начато по части 1 статьи 44-155 (покушение на убийство) Уголовного кодекса Армении.
Напомним, 19 января 2023 года в районе 10:50 на боевой позиции, расположенной в районе Ерасха, в результате выстрела со стороны противника огнестрельное ранение получил военнослужащий ВС Армении Е. Ш.
В СК сообщили, что военнослужащий-контрактник получил ранение в правое бедро.
Как сообщили "ФактИнфо" в министерстве обороны Армении, военврачи прооперировали раненого солдата, в данный момент угрозы жизни нет.