Արմեն Գրիգորյանը Արցախի արտգործնախարարի հետ քննարկել է Լաչինի միջանցքի արգելափակման հետևանքով ստեղծված վիճակը 01/16/2023   20:36  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հունվարի 16-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Արցախի Արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Ղազարյանին: Այս մասին տեղեկանում ենք ԱԽ գրասենյակից։
Քարտուղար Ա. Գրիգորյանը շնորհավորել է Սերգեյ Ղազարյանին ԱԳ նախարարի պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ և հաջողություններ մաղթել:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Հայաստանի և Արցախի շուրջ ստեղծված անվտանգային իրավիճակի վերաբերյալ: Մասնավորապես քննարկել են Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի արգելափակման հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված իրավիճակը: Այս համատեքստում կարևորել են հումանիտար ճգնաժամը հաղթահարելուն ուղղված համատեղ ջանքերի իրականացումը:
16:30 16/01/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախում վերակենդանացման բաժանմունքում գտնվում է 9 բուժառու,5-ի վիճակը ծայրահեղ ծանր է, «Արևիկ» բուժմիավորումում 13 երեխա գտնվում է նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքներում

Секретарь Совбеза Армении и глава МИД Арцаха обсудили совместные усилия по преодолению гуманитарного кризиса 01/17/2023   09:31  |  Лента новостей
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян в понедельник принял министра иностранных дел Арцаха Сергея Газаряна. Об этом сообщает пресс-служба Совбеза.
Григорян поздравил Газаряна со вступлением в должность и пожелал ему успехов.
Собеседники обменялись мнениями о ситуации с безопасностью, сложившейся вокруг Армении и Арцаха. В частности, была обсуждена ситуация, сложившаяся в Нагорном Карабахе в связи с блокадой Лачинского коридора со стороны Азербайджана.
В этом контексте была придана важность реализации совместных усилий, направленных на преодоление гуманитарного кризиса.