Արցախում նորից անվտանգության խորհրդի քարտուղար է փոխվել. Արարատ Մելքումյանը նշանակվել է ԱՀ ԱԱԾ տնօրեն 01/16/2023   12:03  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունվարի 16-ին ստորագրել է մի շարք հրամանագրեր։
Համաձայն հրամանագրերի՝
Գեներալ-մայոր Աշոտ Հակոբջանյանն ազատվել է ԱՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի պաշտոնից և արձակվել ազգային անվտանգության մարմիններում ծառայությունից՝ երկարամյա ծառայության կենսաթոշակի անցնելու կապակցությամբ։
Գեներալ-մայոր Արարատ Մելքումյանը նշանակվել է ԱՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն՝ ազատվելով ԱՀ Անվտանգության խորհրդի քարտուղարի պաշտոնից:
Սամվել Շահրամանյանը նշանակվել է ԱՀ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար՝ ազատվելով Անվտանգության խորհրդի քարտուղարի տեղակալի պաշտոնից։

Президент Арцаха сменил главу СНБ и секретаря Совбеза 01/16/2023   12:04  |  Лента новостей
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 16 января подписал ряд указов. Об этом сообщает пресс-служба президента Арцаха.
Согласно указам:
Генерал-майор Ашот Акопджанян освобожден от должности директора Службы национальной безопасности Республики Арцах и уволен со службы в органах национальной безопасности в связи с выходом на пенсию по выслуге лет.
Директором Службы национальной безопасности назначен генерал-майор Арарат Мелкумян, будучи освобожденным от должности секретаря Совета безопасности Республики Арцах.
Секретарем Совета безопасности назначен Самвел Шахраманян, будучи освобожденным от должности заместителя секретаря Совета безопасности.