Այսօր դատարանում կհարցաքննվի Ալեն Սիմոնյանը՝ 2018 թ. իրադարձությունների գործով 01/16/2023   11:23  |  Դատական ռեպորտաժներ
Այսօր  Երեւան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի Մասիվի նստավայրում կհարցաքննվի ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը՝  2018 թ. իրադարձությունների գործով։ Ա. Միմոնյանը կհարցաքննվի որպես տուժող։  Այս մասին  տեղեկացնում է ՀՀ ԱԺ նախագահի մամուլի քարտուղար Ծովինար Խաչատրյանը։
Ըստ մեղադրանքի` 2018 թվականի ապրիլի16-ին և 22-ին ՝Երևան քաղաքում անցկացված բողոքի զանգվածային ակցիաների ժամանակ, ցուցարարների նկատմամբ գործադրել է ընդհանուր առմամբ 8 հատ «Զարյա» տեսակի լուսաձայնային նռնակներ, ինչի հետևանքով 2 տասնյակից ավելի անձանց առողջությանը պատճառվել է տարբեր աստիճանի, այդ թվում` ծանր և միջին ծանրության վնաս:
Այս գործով որպես տուժող է ճանաչվել նաեւ Նիկոլ Փաշինյանը։
23:00 15/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱլեն Սիմոնյանը շնորհակալություն է հայտնել Ֆրանսիայի Սենատին
16:27 15/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԵրեկվա իրավիճակի շտկման մեջ մեծ դերակատարություն է ունեցել ԱՄՆ-ն, ինչը շատ ողջունելի է.Ալեն Սիմոնյան
11:32 23/08/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՄեր տեւական համառությամբ շարունակելու ենք պայքարել անկախությունը վտանգող տարբեր կողմերից եկող մանր ու մեծ փորձերի դեմ.Ալեն Սիմոնյան

Ален Симонян будет допрошен в ереванском суде по делу о событиях 2018 года 01/16/2023   11:33  |  Лента новостей
Председатель Национального Собрания Армении Ален Симонян сегодня будет допрошен в суде общей юрисдикции Еревана по делу о событиях 2018 года. Симонян будет допрошен в качестве потерпевшего. Об этом сообщает пресс-секретарь спикера парламента Армении Цовинар Хачатрян.
Согласно обвинению, во время акций протеста, проходивших 16 и 22 апреля 2018 года в городе Ереване, против демонстрантов было применено в общей сложности 8 светошумовых гранат типа "Заря", в результате чего здоровью более двух десятков человек был причинен вред разной степени, в том числе тяжкий и средней тяжести.