Արցախում ապրանքների իրացման ավելի բարձր գներ սահմանող տնտեսվարողները կզրկվեն ապրանքների մատակարարումից 01/08/2023   16:06  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այն տնտեսավարողները, որոնք կկիրառեն ապրանքների իրացման ավելի բարձր գներ, հետագայում կզրկվեն ապրանքների մատակարարումից: Այդ մասին տեղեկացնում է Արցախի հանրային ծառայությունները և տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող պետական հանձնաժողովը։
«Տնտեսավարող սուբյեկտներին զգուշացնում ենք, որ Արցախի Հանրապետությունում ստեղծված իրավիճակով պայմանավորված, պետպահուստից ստացված բոլոր ապրանքատեսակների համար սահմանել մինչև 15%-ի չափով վերադիր։
Այն տնտեսավարողները, որոնք կկիրառեն ապրանքների իրացման ավելի բարձր գներ, հետագայում կզրկվեն ապրանքների մատակարարումից»,-ասված է հանձնաժողովի տարածած հաղորդագրության մեջ։
14:29 08/01/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱմենայն հայոց կաթողիկոսի այցն Արցախի թեմ մեծ հույս և հավատ կարթնացնի Արցախի մեր բազմաչարչար հայրենակիցների սրտում․ Այվազյան
12:03 08/01/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախցիների համար Հայրենիքը և անկախությունն ավելի կարևոր են, քան ստամոքսը․ Արշակ Աբրահամյան

В Арцахе предупредили о последствиях реализации предоставленных из госрезерва товаров по цене, превышающей установленную наценку 01/09/2023   10:18  |  Лента новостей
В Арцахе предупредили о последствиях продажи предоставленных из госрезерва товаров по цене, превышающей установленную наценку.
Ввиду сложившейся в Арцахе ситуации Госкомиссия по регулированию общественных услуг и экономической конкуренции республики предупредила, что для всех товаров, полученных из госрезерва, установлена наценка до 15%.
"Хозяйствующие субъекты, которые будут реализовывать товары по более высокой цене, впоследствии будут лишены возможности поставок товаров", — говорится в сообщении ведомства.