Գործող իշխանությունները պետք է ինքնակամ հեռանան, որպեսզի միասնություն ձևավորվի.Թևան Պողոսյան 12/28/2022   15:15  |  ԼՐԱՀՈՍ
2022թ-ը հերթական պարտությունների տարին էր: Միայն վատ իրադարձություններ են տեղի ունեցել: Բավական չի էլի հող կորցրեցինք, մի հատ էլ Արցախի հետ կապը կտրվեց: «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասել է Քաղաքական-հասարակական գործիչ Թևան Պողոսյանը՝ ամփոփելով 2022թ-ը:
Նրա արձանագրմամբ՝ իրավիճակը շտկելու համար լուրջ փոփոխություններ են պետք: Պարտված իշխանությունը պետք է հեռանա, այլապես՝ նոր պարտություններ է բերելու։
շ«Բոլորս ցանկանում ենք, որ որ 2023թ-ին Հայաստանի և Արցախի տարածքային ամբողջականությունը վերականգնվի, հաղթանակների շարք ունենանք, բայց դրա համար պետք է ունենանք այն փոփոխությունը, որը մեզ թույլ կտա գնալ դեպի դրան: Միակ բանը, որ մեզ կօգնի որևէ բան փոխել, դա մեր ազգային-միասնական ներուժն է, որը պետք է ձևավորվի: Առաջին քայլը, որ պետք է լինի գործող իշխանություններ գիտակցված, ինքնակամ հեռանալն է, որպեսի թույլ տան, այդ միասնությունը ձևավորվի, նոր, ըստ դրա, սկսենք ճիշտ ուղղությամբ շարժվել: Այս իշխանության հետ նոր պարտություններ ենք ունենալու, իսկ նոր իշխանության հետ նոր շանսեր են բացվելու»,-ասել է Պողոսյանը։
Մեր զրուցակցի համոզմամբ՝ բարոյահոգեբանական ճգնաժամ է, որի հաղթահարման համար ևս փոփոխություններ են անհրաժեշտ.
«Տեսեք՝ Արցախում փոփոխություններ են լինում ժամանակ առ ժամանակ, մեզ մոտ ոչ մի փոփոխություն չի լինում, դրա համար էլ այս վիճակն է: Գնալով խորանում է բարոյահոգեբանական ճգնաժամը հասարակության մոտ»,-ասել է նա:
13:49 30/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանը միշտ գնալու է հայերին, Հայաստանն ու Արցախը ոչնչացնելու ճանապարհով մինչեւ չպատժվի. Թեւան Պողոսյան (տեսանյութ)
16:25 28/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՈ՞ւմ վրա ենք մենք հիմա փորձում գցել պատասխանատվության մեր բաժինը՝ խաղաղապահ գործառույթ իրականացնող զորամիավորումների՞, իսկ ինչ են անում Հայաստանի ու Արցախի իշխանությունները. Պողոսյան
12:54 27/12/2021  |  ՄեկնաբանությունԿեղտոտ կոշիկներով հեռու մնացեք իմ սրբությունից. Թևան Պողոսյան
10:15 04/12/2021  |  ՄամուլԹեւան Պողոսյանը այլեւս նախագահ Արմեն Սարգսյանի խորհրդականը չէ. «Հրապարակ»
12:28 09/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՇուշի՞ն էր խանգարում, որ պայքարեիք կոռուպցիայի դեմ. Թեւան Պողոսյանը՝ Փաշինյանին
16:42 12/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԼավ ենք անում, որտեղ ուզում ենք, այնտեղ էլ հայ զինվորին կանգնեցնելու ենք, մեր հողը պաշտպանելու ենք. Թևան Պողոսյան
10:22 26/06/2021  |  ՄեկնաբանությունԽաղաղությանը հասնելու ենք կա´մ Հաղթանակով, կա´մ պարզապես թշնամին մեզ գերզման կուղարկի.Թևան Պողոսյան
12:18 24/06/2021  |  ՄեկնաբանությունՍեփական անվտանգությունն ապահովելու վախի մասին միայն մի բան կասեմ՝ երկու վախը մի մահ է. Պողոսյան

Действующие власти Армении должны добровольно уйти, это позволит сплотить общество – Теван Погосян 12/28/2022   16:05  |  Лента новостей
2022 год стал еще одним годом поражений. Об этом заявил в беседе с "ФактИнфо" политик и общественный деятель Теван Погосян, подводя итоги уходящего года.
"Происходили лишь плохие события. Не хватает, что мы снова потеряли территории, да еще связь с Арцахом оборвалась", - заявил он.
По его словам, для того, чтобы выправить ситуацию, нужны серьезные преобразования. Действующее руководство, потерпевшее поражение, должно уйти, иначе его пребывание у власти чревато новым фиаско.
"Все хотят восстановления территориальной целостности Армении и Арцаха и череды побед в 2023 году, но  для этого у нас должны произойти те перемены, которые позволят проложить к ним дорогу. Единственное, что поможет нам что-либо изменить, - это наш потенциал национального единства, которое следует сформировать. Первый шаг, который следует предпринять, - это осознанный и добровольный уход действующей власти, дабы позволить сформироваться этому единству, а затем в соответствии с этим мы должны начать новое движение в правильном направлении. С нынешней властью у нас будут новые поражения, а с новой властью откроются новые возможности", - считает Погосян.
По убеждению собеседника агентства, имеет место морально-психологический кризис, для преодоления которого также необходимые изменения.
"В Арцахе время от времени происходят изменения. У нас же изменений нет, поэтому такое положение дел. Морально-психологический кризис в обществе все больше углубляется", - сказал он.