ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ջեյք Սալիվանի հետ 12/22/2022   17:44  |  ԼՐԱՀՈՍ
Դեկտեմբերի 22-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի Ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջեյք Սալիվանի հետ:
ԱԽ քարտուղարը մանրամասներ է ներկայացրել Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի շուրջ ստեղծված ճգնաժամային իրավիճակի վերաբերյալ, ինչի շրջանակներում զրուցակիցներն ընդգծել են իրադրության շուտափույթ հանգուցալուծման կարևորությունը և խաղաղության բանակցությունների շուրջ աշխատանքների շարունակումը:
Կողմերը բարձր են գնահատել ՀՀ-ԱՄՆ երկկողմ հարաբերությունների կայուն զարգացման դինամիկան և կարևորել դրա շարունակականությունը:
13:15 20/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՄի փորձեք էժանացնել ու մանիպուլյացիայի ենթարկել. ԱԽՔ-ը՝ ընդդիմությանը
12:36 20/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրմեն Գրիգորյանի մայրը 120.000 հոգու հետ շրջափակման մեջ է. նրան մեղադրելն աբսուրդ է.Ռուբեն Ռուբինյան
11:55 20/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԻնչ խոսում ենք Արցախից, ասում եք՝ փող ենք տալիս, ով-ով գոնե դուք Արցախի հետ հարաբերությունները փողի մի վերածեք, ծննուդով Արցախից եք.Գեղամ Մանուկյանը՝ Արմեն Գրիգորյանին

Секретарь Совбеза Армении обсудил с советником Байдена ситуацию вокруг Лачинского коридора 12/22/2022   18:01  |  Лента новостей
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян сегодня провел телефонный разговор с советником президента США Джо Байдена по национальной безопасности Джейком Салливаном.
"В ходе беседы я представил подробности кризисной ситуации, созданной Азербайджаном вокруг Лачинского коридора. В рамках этого обоюдно подчеркнута важность скорейшего разрешения ситуации и продолжения работы вокруг мирных переговоров", - написал секретарь Совбеза Армении на своей странице в Facebook.
Григорян и Салливан также высоко оценили динамику устойчивого развития двусторонних отношений между Арменией и США и отметили важность ее продолжения.