Արցախը Հայաստանին կապող ճանապարհը մնում է փակ․ ադրբեջանցիները պետք է դուրս գան ճանապարհից լրիվությամբ․ Ռուբեն Վարդանյան 12/20/2022   10:24  |  ԼՐԱՀՈՍ
Տարբեր լուրեր են շրջանառվում, թե Ստեփանակերտ-Գորիս ճանապարհն արդեն բաց է, բայց այդպես չէ։ Ճգնաժամը շարունակվում է։ Ադրբեջանցիները պետք է դուրս գան ճանապարհի եզրերից ևս, որպեսզի չխանգարեն մեքենաների ազատ տեղաշարժին․ մեզ համար անընդունելի է նրանց ներկայությունն այդտեղ։ Այդ մասին քիչ առաջ ֆեյսբույքան ուղիղ եթերում ասաց Արցախի պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանը։
«Մենք պետք է մտածենք ոչ թե ֆուտբոլի մասին, այլ իսկապես գործ անենք։ Մեր հանդիպումները ՄԱրտունիում, Ասկերանում, Մարտակերտում ցույց տվեցին ձեր մեջ առկա էներգիան և արդարությունը վերականգնելու ցանկությունը»,-նշեց պետնախարարը։
Վարդանյանը շեշտեց, որ ամեն ինչ չէ, որ պարզ է, բայց ամեն ինչ պետք է արվի, որ անվտանգության հստակ երաշխիքներ լինեն։
15:55 17/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՌուբեն Վարդանյանն այսօր օպերատիվ շտաբի անդամների մասնակցությամբ հրավիրել է ընդլայնված խորհրդակցություն
11:39 17/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԿարմեն Ասլանյան, Սամվել Աբրահամյան. Ըստ Ռուբեն Վարդանյանի՝ նրանք պատշաճ չեն կատարում իրենց աշխատանքը
21:38 16/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՍտեփանակերտի հանրահավաքը հետաձգվում է. Կլինեն այցեր Մարտակերտ, ապա Մարտունի ու Ասկերան (տեսանյութ)
10:19 16/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՎաղը Ստեփանակերտում հայտարարում եմ հանրահավաք. Ռուբեն Վարդանյան
14:54 15/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԻրավիճակն օգտագործելով ապրանքների գների անհարկի բարձրացումներն անթույլատրելի են. Արցախի պետնախարար

Блокада продолжается, азербайджанцы должны уйти оттуда полностью: Варданян рассказал о текущей обстановке в Арцахе 12/20/2022 10:42 | Лента новостей
"Блокада продолжается, хотя вы знаете, что муссируются разного рода разговоры, будто дорога открыта, но это не так. Об этом заявил во вторник государственный министр Республики Арцах Рубен Варданян в прямом эфире на своей странице в Facebook, представляя текущую ситуацию в Арцахе после перекрытия Азербайджаном единственной дороги, связывающей республику с внешним миром.
"Они у обочин дороги и могут останавливать машины, когда захотят. Поэтому мы говорим, что это неприемлемо. Азербайджанцы должны уйти оттуда полностью. Для нас неприемлемо их присутствие там", – сказал Рубен Варданян.
По его словам, это единственное решение Арцаха.
"Мы должны думать не о футболе, а заняться делом. Наши встречи в Мартуни, Аскеране, Мартакерте показали наличие огромной энергии в людях и желания восстановить справедливость», - отметил госминистр Арцаха.
"Да, ситуация очень нестабильная, не все всем ясна, но мы должны сделать все, чтобы были четкие гарантии безопасности", – добавил Варданян.