Արցախի ԱԺ պատգամավորներին ևս թույլ չեն տալիս անցնել անցակետը. Ստեփանակերտ-Գորիս ճանապարհը շարունակում է մնալ երկկողմանի փակ 12/12/2022   12:21  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի ԱԺ «Արդարություն» խմբակցության ղեկավար Դավիթ Գալստյանին և կուսակցության համանախագահին Ստեփանակերտից դուրս գալիս՝ ռուս խաղաղապահների առաջին անցակետում, կանգնեցրել ու չեն թույլատրել առաջ շարժվել։ Ինչպես «Փաստինֆո»-ին հայտնեց Դավիթ Գալստյանը, ստանալով ադրբեջանցիների կողմից Լաչինի միջանցքը փակելու մասին տեղեկությունը, ճանապարհվել են դեպի դեպքի վայր՝ տեղում հասկանալու, թե ինչ է կատարվում, բայց խաղաղապահներն առաջին անցակետում մեքենան կանգնեցրել են՝ ասելով, որ հրամանատարությունից հրահանգ կա՝ կանգնեցնել երթևեկությունը միջանցքով։
«Փորձեցինք պարզել, թե ինչու չենք կարող առաջանալ ու տեսնել, թե ինչ է կատարվում Շուշիի մոտ՝ այն հատվածում, որտեղ ադրբեջանցիները փակել են Արցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը, ուղղակի ասացին՝ հրաման կա ոչ ոքի չթույլատրել։ Նրանց ասելով՝ խաղաղապահ զորախմբի հրամանատարությունը հիմա բանակցում է . որևէ այլ ինֆորմացիա չհաղորդեցին»,-ասաց Գալստյանը։
Հիշեցնենք, որ առավոտյան 10։30-ից ադրբեջանցիները կրկին փակել են Ստեփանակերտ-Գորիս ճանապարհը և այն մինչև հիմա երկկողմանի փակ է։

Депутата парламента Арцаха не пропустили через блокпост, дорога Степанакерт-Горис все еще остается закрытой 12/12/2022   12:58  |  Лента новостей
Депутат Национального Собрания Республики Арцах, глава фракции "Справедливость" Давид Галстян и сопредседатель партии при выезде из Степанакерта были остановлены на первом блокпосту российских миротворцев, их дальше не пропустили. Как сообщил "ФактИнфо" Давид Галстян, узнав о перекрытии азербайджанцами Лачинского коридора, он вместе с соратниками направился на место происшествия, однако миротворцы на первом же блокпосту остановили машину, сославшись на приказ командования остановить движение по коридору.
"Мы попытались выяснить, почему вы не можем проехать дальше и ознакомиться с происходящим на участке близ Шуши, где азербайджанцы перекрыли дорогу, соединяющую Арцах с Арменией, они просто сказали, что есть приказ никого не пропускать. По их словам, командование миротворческого контингента сейчас ведет переговоры. Иных сведений они предоставили", - сообщил Галстян.
Напомним, сегодня в 10:30 азербайджанцы вновь перекрыли дорогу Степанакерт-Горис, она до сих пор закрыта.