Արցախի լիազոր պետական մարմինները ձեռնարկում են բոլոր հնարավոր միջոցները իրավիճակի կարգավորման ուղղությամբ 12/12/2022   11:24  |  ԼՐԱՀՈՍ
Քաղաքացիական հագուստներով մի խումբ ադրբեջանցիներ, կրկին բնապահպանական պատճառաբանությամբ, այսօր առավոտյան ժամը 10:30-ի հատվածում փակել են Ստեփանակերտ-Գորիս մայրուղին: Նման հայտարարությամբ է հանդես եկել Արցախի Տեղեկատվական շտաբը։
«Միջադեպի վերաբերյալ պատշաճ տեղեկացված է Արցախում տեղակայված ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությունը:
Անընդունելի համարելով ադրբեջանական կողմի ագրեսիվ ու ապակառուցողական վարքը՝ Արցախի լիազոր պետական մարմինները ձեռնարկում են բոլոր հնարավոր միջոցները իրավիճակի կարգավորման ուղղությամբ՝ կապ պահելով ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարության հետ:
Հորդորում ենք քաղաքացիներին ցուցաբերել հանդարտություն և հետևել պաշտոնական լրահոսին՝ զերծ մնալով չստուգված տեղեկությունների տարածումից:
Իրավիճակի զարգացումների վերաբերյալ լրացուցիչ տեղեկատվություն կտրամադրվի»,- նշված է հաղորդագրությունում։

Госорганы Арцаха принимают меры для разблокировки перекрытой азербайджанцами трассы Степанакерт-Горис 12/12/2022   11:32  |  Лента новостей
Группа азербайджанцев в штатском снова под экологическим предлогом сегодня утром в 10:30 перекрыла трассу Степанакерт-Горис. Об инциденте надлежащим образом проинформировано командование дислоцированного в Арцахе российского миротворческого контингента. Об этом говорится в заявлении Информационного штаба Республики Арцах.
"Считая неприемлемым агрессивное и деструктивное поведение азербайджанской стороны,компетентные органы государственной власти Арцаха принимают все возможные меры по урегулированию ситуации, поддерживая связь с командованием российского миротворческого контингента", - говорится в сообщении.
Инфоштаб призывает граждан сохранять спокойствие и следить за официальными новостями, воздерживаясь от распространения непроверенной информации.