Անտրամաբանական եմ համարում այդ տեղեկությունները.Վայոց ձորի մարզպետը՝ Ջերմուկում ադրբեջանցիների կողմից թունել կառուցելու լուրերի մասին 12/01/2022   14:16  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ջերմուկում վերջին օրերին լարվածություն չի եղել: Կրակոցներ կարող է լինեն, բայց մեր դիրքերի ուղղությամբ այնպիսի իրավիճակ չի եղել, որ լարվենք: Այսօր լրագրողների հետ զրույցում հայտնել է Վայոց ձորի մարզպետ Արարատ Գրիգորյանը.
«Ես ամբողջ օրը մարզում եմ, լարված իրավիճակ չենք ունեցել։ Իրենք կարող է վերցնեն՝ օդ կրակեն, բայց այնպիսի լարված իրավիճակ չենք ունեցել Ջերմուկում, ինչը մեզ կստիպի լրացուցիչ միջոցներ ձեռնարկել», - ասաց մարզպետը։
Նա հերքեց նաև տեղեկությունները, թե ադրբեջանցիները Ջերմուկի այն հատվածներում, որտեղ սեպտեմբերի 13-ից հետո առաջ են եկել, թունել կամ ճանապարհ են կառուցում.
«Ես նման տեղեկություն չունեմ, պետք է դրանք տարածողից ճշտեք: Ես այդ լուրերն անտրամաբանական եմ համարում»,– ասաց Գրիգորյանը:

Губернатор Вайоцдзорской области Армении рассказал об обстановке в Джермуке 12/01/2022   14:35  |  Лента новостей
Напряженности в последние дни в Джермуке не наблюдается, заявил губернатор Вайоцдзорской области Армении Арарат Григорян. При этом он указал, что стрельба возможна.
"Я целый день нахожусь в области, напряженности не наблюдалось. Они могут взять и выстрелить в воздух, но у нас не было такой напряженной ситуации в Джермуке, которая заставит нас принимать дополнительные меры", - сказал губернатор.
Он опроверг сведения о строительстве азербайджанцами тоннеля или дороги на том участке, где они продвинулись в ходе предпринятой ими в сентябре агрессии.
'У меня подобных сведений нет. Вам следует уточнить у тех, кто тиражирует их. Я считаю эти слухи нелогичными", - сказал Григорян.