ՀՀ զինված ուժերի թիմը հաղթել է կիբեռանվտանգության մրցույթում 11/16/2022 10:17 | Մեկնաբանություն
Նոյեմբերի 10-ից 11-ը Դիլիջանում անցկացվել է «CYBERGEN 2022» կիբեռանվտանգության համաժողովը, դրա շրջանակում նաև՝ կիբեռանվտանգության մրցույթ, որի հաղթող է ճանաչվել ՀՀ զինված ուժերի կիբեռանվտանգության թիմը: Այդ մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկանում է պաշտպանության նախարարությունից։ «Նոյեմբերի 10-ից 11-ը Դիլիջանում անցկացվել է «CYBERGEN 2022» կիբեռանվտանգության համաժողովը, որին մասնակցել են մի շարք գերատեսչությունների, բանկային համակարգի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ու կիբեռանվտանգության ոլորտում գործող ընկերությունների ներկայացուցիչներ:
Համաժողովի շրջանակում կազմակերպվել է կիբեռանվտանգության մրցույթ, որի հաղթող է ճանաչվել ՀՀ զինված ուժերի կիբեռանվտանգության թիմը»,-ասված է ՊՆ տարածած հաղորդագրության մեջ:

Команда ВС Армении победила в турнире по кибербезопасности 11/16/2022   11:34  |  Лента новостей
Команда Вооруженных сил Республики Армения победила в турнире по кибербезопасности. Об этом "ФактИнфо" стало известно из сообщения Минобороны Армении.
С 10 по 11 ноября в Дилижане прошла конференция по кибербезопасности "CYBERGEN 2022", в которой приняли участие представители ряда ведомств, банковского сектора и компаний, работающих в сфере информационных технологий и кибербезопасности.
"В рамках конференции был организован турнир по кибербезопасности, победителем которого стала команда Вооруженных сил Республики Армения", - говорится в сообщении МО РА.