Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Ռուսաստանի Դաշնության ԱԽ քարտուղար Նիկոլայ Պատրուշևի հետ 11/03/2022   19:04  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը ԱՊՀ մասնակից պետությունների Անվտանգության խորհուրդների քարտուղարների 10-րդ հանդիպման ընթացքում հանդիպել է ՌԴ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Նիկոլայ Պատրուշևի հետ:
Այս մասին հայտնում են ԱԽ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Զրուցակիցները քննարկել են տարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակը, ինչի շրջանակներում ՀՀ ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է սեպտեմբերի 13-ին Ադրբեջանի կողմից Հայաստանի ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ ձեռնարկված լայնածավալ ագրեսիան, դրա հետևանքները և ընդգծել, որ այն ոչ թե սահմանային միջադեպ էր, այլ լայնամասշտաբ ներխուժում Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխան տարածք:
ՌԴ ԱԽ քարտուղարն ընդգծել է տարածաշրջանում խաղաղության հասնելու անհրաժեշտությունը:
ԱԽ քարտուղարները նաև անրադարձել են երկու ԱԽ գրասենյակների միջև արդյունավետ համագործակցության հեռանկարին:
17:35 03/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանական կողմը շահագրգռված չէ նման կառուցողական եղանակով հարցի իրական լուծմամբ և շարունակում է առաջ քաշել լուծման «միջանցքային» տարբերակը, որն ընդունելի չէ Հայաստանի համար. Արմեն Գրիգորյան
10:13 02/11/2022  |  ՄամուլՌԴ տրանսպորտի նախարարության նոր որոշումը. ինչ կփոխվի Հայաստանի համար. «Ժողովուրդ»
20:10 01/11/2022  |  Միջազգային լրահոսՄեդվեդև՝ միջուկային զսպման մեխանիզմների մասին
22:54 31/10/2022  |  Միջազգային լրահոսՍեւ ծովում անվտանգության միջանցքով նավերի երթեւեկությունն անթույլատրելի է. ՌԴ ՊՆ
17:58 30/10/2022  |  Միջազգային լրահոսՊեսկովը բացատրել է, թե ինչու է անհնար պայմանավորվել Կիեւի հետ․ Պուտինը պատրաստ է բանակցությունների
14:47 30/10/2022  |  Միջազգային լրահոսՓարիզը հայտարարել է, որ Բրիտանիայի հասցեին Ռուսաստանի մեղադրանքներն անհիմն են
22:30 28/10/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱԽՔ Արմեն Գրիգորյանը գործուղվում է Մոսկվա
19:19 28/10/2022  |  ՔաղաքականԱրևմուտքը մոտ ապագայում երրորդ առաջարկը կանի.Ռուսաստանն ու Արևմուտքը լիդերության պայքար են սկսել.քաղաքագետ

Григорян – Патрушеву: это был не пограничный инцидент, а широкомасштабное вторжение на суверенную территорию Армении 11/04/2022   09:32  |  Лента новостей
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян встретился с российским коллегой Николаем Патрушевым. Об этом сообщили в пресс-службе Совбеза РА.
Переговоры прошли на полях десятой встречи секретарей советов безопасности государств-участников СНГ.
Собеседники обсудили ситуацию с региональной безопасностью, в рамках которой секретарь Григорян представил последствия предпринятой Азербайджаном 13 сентября широкомасштабной агрессии против суверенной территории Армении и подчеркнул, что это был не пограничный инцидент, а широкомасштабное вторжение на суверенную территорию Республики Армения.
"Секретарь СБ Российской Федерации Николай Патрушев подчеркнул необходимость достижения мира в регионе. Стороны обсудили перспективы эффективного сотрудничества между двумя ведомствами", – говорится в сообщении.