Մեր պետության առջև ծառացած լրջագույն մարտահրավերներին և սպառնալիքներին դեմ հանդիման տոնական տրամադրություն չկա և չի կարող լինել.Արթուր Վանեցյան 09/21/2022   14:45  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Հայրենիք» կուսակցության ղեկավար Արթուր Վանեցյանն ուղերձ է հղել ՀՀ անկախության օրվա առթիվ: Ուղերձում ասվում է.«Սիրելի՛ հայրենակիցներ, քույրեր և եղբայրներ,
Այսօր Հայաստանի Հանրապետության և մեր ազգի համար նշանակալի օր է՝ Հայաստանի Անկախության տոնն է։
Բնական է, սակայն, որ մեր պետության և ազգի առջև ծառացած լրջագույն մարտահրավերներին և սպառնալիքներին դեմ հանդիման տոնական տրամադրություն չկա և չի կարող լինել։
Այժմ մեր հիմնական մտածումը Հայրենիքի պաշտպանությունն է՝ ագրեսիա և բռնազավթում իրականացրած թշնամուց, և մեր պետական կառուցակարգերը տարերային և ոչ պրոֆեսիոնալ կառավարման հետևանքով խարխլած օրվա իշխանություններից։
Հետևաբար խոնարհվելով մեր երկրի անկախության համար մղած պայքարում իրենց կյանքը տված նահատակների սուրբ հիշատակի առջև, հենց այսօր պետք է ուխտենք, որ թշնամուն դուրս պետք է մղենք մեր Հայրենիքի տարածքից և սկսենք կառուցել մեր ու մեր նախնիների երազած հզոր և անվտանգ Հայաստանը։
Իսկ տոնը դեռ կնշենք, կնշենք, երբ հասնենք մեր վերոնշյալ նպատակներին»։
12:29 02/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՎանեցյան. Արցախը եղել է, կա և մնալու է հայկական
23:14 30/08/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԲոլորը մեղավոր են բացի գլխավոր գերագույն մեղավորից. Արթուր Վանեցյան
16:33 22/08/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱջակցում եմ Էդգար Ղազարյանի նախաձեռնությանը, կոչ եմ անում իմ կուսակիցներն և համախոհներին մասնակցել նրա հրավիրված հանրահավաքին.Արթուր Վանեցյան
22:49 19/08/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀայստանում իրավապահ համակարգ կա՞․Ահազանգ է հնչեցնում Արթուր Վանեցյանը
08:17 11/08/2022  |  ՔաղաքականԱրթուր Վանեցյանը ներկայացրել է անվտանգային ճարտարապետության կարևորագույն բաղկացուցիչները

Именно сегодня мы должны дать обет, что вытесним врага с территории нашей Родины - Ванецян 09/21/2022   15:18  |  Лента новостей
Лидер партии “Отечество” Артур Ванецян направил послание по случаю Дня независимости Республики Армения. В послании говорится:
“Дорогие соотечественники, братья и сестры! Сегодня знаменательная дата для Республики Армения и нашей нации – День независимости Армении. Естественно, однако, что перед лицом стоящих перед нашим государством и нацией серьезнейших вызовов и угроз праздничного настроения нет и не может быть.
Нашей главной заботой нынче является защита Родины  – от осуществившего агрессию и оккупацию врага  и от нынешних властей, расшатавших наши государственные структуры в результате своего стихийного и непрофессионального управления.
Следовательно, преклоняясь перед священной памятью мучеников, отдавших свою жизнь в борьбе за независимость нашей страны, именно сегодня мы должны дать обет, что должны вытеснить врага с территории нашей Родины и начать строить сильную и безопасную Армению, о которой мечтали мы и наши предки. А праздник еще отметим, отметим, когда достигнем наших вышеупомянутых целей”.
14:50 21/09/2022  |  Лента новостейГлава МИД Арцаха: сегодня как никогда мы должны быть едины, патриотичны, мудры и тверды в своей воле
13:20 21/09/2022  |  Лента новостейРоссия всегда была и будет рядом с братской нам Арменией – посольство РФ
13:15 21/09/2022  |  Лента новостейМакрон: Армения может рассчитывать на полную поддержку Франции
12:32 21/09/2022  |  Лента новостейПутин – Пашиняну: наращивание всего комплекса конструктивных двусторонних связей отвечает коренным интересам российского и армянского народов