Զորամասում ստացած վնասվածքների հետեւանքով մահացել է բուժկետի պետ-բուժակ Քրիստինե Չիչյանը 07/16/2022   13:06  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հուլիսի 15-ին ՀՀ ՊՆ N զորամասում տեղի ունեցած դժբախտ պատահարի հետևանքով վնասվածքներ է ստացել և հիվանդանոց տեղափոխվել բուժկետի պետ-բուժակ, պայմանագրային զինծառայող, կրտսեր սերժանտ Քրիստինե Միխայելի Չիչյանը (ծնվ. 1985թ.)։ Այս մասին հայտնումն է ՀՀ ՊՆ լրատվական բաժինը։
«Չնայած բժիշկների գործադրած ջանքերին, հուլիսի 16-ին Քրիստինե Չիչյանը մահացել է։ Տարվում է քննություն՝ դեպքի հանգամանքները լիարժեք պարզելու համար։
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և զորակցություն հայտնում Քրիստինե Չիչյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին»,-ասված է հաղորդագրության մեջ:

Фельдшер медпункта погибла в результате несчастного случая в одной из воинских частей в Армении 07/16/2022 18:29 | Чрезвычайное просшествие
Несчастный случай произошел в одной из воинских частей Армении, сообщает министерство обороны РА.
"15 июля в результате несчастного случая, произошедшего в N-ской воинской части МО Армении, травмы получила и была доставлена фельдшер-контрактник, заведующая медпунктом младший сержант Кристине Михайловна Чичян (1985 г.р.). Несмотря на усилия врачей, 16-го июля Кристине Чичян скончалась", - говорится в сообщении.
Ведется расследование для полного выяснения обстоятельств происшедшего.
"Министерство обороны Армении разделяет горечь тяжкой утраты и выражает поддержку членам семьи, родным и сослуживцам Кристине Чичян", - отмечается в сообщении.