ՀՀ ԶՈՒ ավիացիան 30 տարեկան է. Զինծառայողները ՊՆ-ի և ԶՈՒ ԳՇ պետի պաշտոնակատարի կողմից պարգևատրվել են (տեսանյութ) 06/27/2022   17:15  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հունիսի 27-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը ներկա է գտնվել Զինված ուժերի ավիացիայի կազմավորման 30-ամյակի առթիվ անցկացված հանդիսավոր միջոցառմանը։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ ՊՆ լրատվության բաժինը։
Միջոցամանը  ներկա են եղել պաշտպանական գերատեսչության ղեկավար կազմի ներկայացուցիչներ, ռազմաավիացիոն զորամասերի զինծառայողներ։
Շնորհավորելով զորատեսակի զինծառայողներին մասնագիտական տոնի առթիվ, պաշտպանության նախարարը կարևորել է  ռազմական ավիացիայի դերը բանակի մարտունակության, մասնավորապես՝ օդային սահմանների պաշտպանության գործում։
Անդրադառնալով ԶՈՒ ռազմական ավիացիայի անցած 30-ամյա ուղուն՝ Սուրեն Պապիկյանը բարձր  է գնահատել թե՛ արցախյան առաջին, և թե՛ 44-օրյա պատերազմի օրերին զորատեսակի զինծառայողների ներդրումը  երկրի պաշտպանության գործում։
Հանդիսավոր միջոցառման ավարտին ծառայության ընթացքում աչքի ընկած ռազմաավիացիոն ուժերի մի շարք զինծառայողներ պաշտպանության նախարարի և ԶՈՒ ԳՇ պետի պաշտոնակատարի կողմից պարգևատրվել են գերատեսչական մեդալներով, պատվոգրերով և արժեքավոր նվերներով։
15:11 27/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Արցախում ՌԴ խաղաղապահ ուժերի հրամանատարին
19:17 19/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը կրկին ապատեղեկատվություն է տարածում.Իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին հարաբերականորեն կայուն է.ՊՆ
19:52 14/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ԶՈւ ստորաբաժանումները չեն գնդակոծել ադրբեջանական մարտական դիրքերը.ՀՀ ՊՆ-ն հերքել է ադրբեջանական հերթական ապատեղեկատվությունը
18:17 11/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԶորամասերից մեկում անցկացվել է գումարտակի մարտավարական զորավարժություն՝ մարտական հրաձգությամբ

Армянской авиации исполняется 30 лет: Папикян отметил важную роль ВВС в боевых действиях XXI века 06/27/2022   17:47  |  Лента новостей
Министр обороны Армении Сурен Папикян присутствовал на торжественном мероприятии, приуроченном к 30-летию формирования военной авиации страны. Об этом сообщает министерства обороны РА.
На мероприятии присутствии также представители руководящего состава оборонного ведомства, военнослужащие воинских частей военной авиации.
Поздравив военнослужащих с профессиональным праздником, министр обороны Армении подчеркнул высокую роль военно-воздушных сил в боеспособности армии, в частности, в деле защиты воздушных границ.
Коснувшись 30-летней истории военной авиации ВС РА,  Сурен Папикян высоко оценил как вклад военнослужащих в дело защиты страны как в ходе первой арцахской войны, так и 44-дневной войны.
"Надеюсь, особенно вы прекрасно понимаете, насколько важна роль авиации в боевых действиях XXI века. Хочу вас заверить, что как министр обороны всегда буду содействовать выполнению поставленных перед вами задач", - сказал Папикян.
По завершении мероприятия министр наградил ряд отличившихся военнослужащих ведомственными медалями, почетными грамотами и подарками.