ՀԱՊԿ զինվորականների մասնակցությունն Ուկրաինայում ընթացող օպերացիային չի քննարկվում․ Պեսկով 06/20/2022   14:11  |  Միջազգային լրահոս
Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը բացառել է, որ ՀԱՊԿ զինվորականները կմասնակցեն Ուկրաինայում ընթացող ռազմական գործողություններին։
«Նման տարբերակ չի դիտարկվում։ ՀԱՊԿ-ի նշանակությունը մեծ է։ Կազմակերպությունը ոչ հեռու անցյալում ցույց է տվել իր արդյունավետությունը, օպերատիվությունն ու զարգացման անհրաժեշտությունը։ ՀԱՊԿ-ը մեր ներքին քաղաքականության և անվտանգության առաջնահերթություններից մեկն է հանդիսանում»,-նշել է Պեսկովը։
15:32 10/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանը եղել և շարունակում է հանձնառու լինել ՀԱՊԿ շրջանակներում ակտիվ և նախաձեռնող փոխգործակցությանը.Արարատ Միրզոյան
14:42 10/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը հյուրընկալել է ՀԱՊԿ անդամ պետությունների արտգործնախարարներին
10:03 07/06/2022  |  ՄամուլԱռաջարկել են արտգործնախարարների նիստն անցկացնել այլ երկրում. «Փաստ»
17:43 06/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԵրեւանում տեղի է ունեցել ՀԱՊԿ ԽՎ խորհրդի նիստը
17:16 06/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԻրավիճակը մեր տարածաշրջանում բավականին լարված է. Փաշինյանն ընդունել է ՀԱՊԿ խորհրդարանական վեհաժողովի պատվիրակությունների ղեկավարներին
10:38 06/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԵրևանում տեղի կունենա ՀԱՊԿ ԱԽ քարտուղարների կոմիտեի նիստ
15:54 24/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱնցկացվել է ՀԱՊԿ անդամ պետությունների պաշտպանության նախարարների խորհրդի հերթական նիստը

Песков: вариант привлечения сил ОДКБ к спецоперации на Украине не рассматривался 06/20/2022   14:34  |  Международные новости
Вариант привлечения сил ОДКБ к спецоперации на Украине не рассматривался, сообщил журналистам пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков. Его слова приводит РИА Новости.
"Нет, такой вариант не рассматривался", - заявил Песков, отвечая на вопрос журналистов, рассматривался ли в Кремле вариант привлечения сил ОДКБ к спецоперации на Украине.
При этом Песков отметил большое значение Организации договора о коллективной безопасности. "ОДКБ в совершенно недалеком прошлом продемонстрировал свою эффективность, оперативность и нужность. Развитие ОДКБ является одним из наших приоритетов в области внешней политики", - подчеркнул представитель Кремля.