ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ չեն բացել ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ.ՀՀ ՊՆ-ն հերքել է Ադրբեջանի տարածած հերթական ապատեղեկատվությունը 06/03/2022   11:31  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ՊՆ-ն հերքել է Ադրբեջանի տարածած հերթական ապատեղեկատվությունը.
«Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե հունիսի 2-ի երեկոյան և գիշերը ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից և նռնականետերից կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ՝ հերթական ապատեղեկատվությունն է։
Իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին հարաբերականորեն կայուն է և գտնվում է ՀՀ ԶՈւ լիարժեք վերահսկողության ներքո»,-ասվում է ՊՆ հաղորդագրության մեջ։
23:10 02/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանում է Հունաստանի ազգային պաշտպանության նախարարության պատվիրակությունը
12:44 01/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանական ստորաբաժանումները առաջ չեն եկել ՀՀ Սյունիքի մարզի Ներքին Հանդ գյուղի լեռնային տեղանքում.ՊՆ պարզաբանում

Очередная ложь: Ереван опроверг сообщения Баку об обстреле 06/03/2022   11:39  |  Лента новостей
В Министерстве обороны Армении назвали очередной дезинформацией сообщения Баку об обстреле азербайджанских позиций.
“Распространенное министерством обороны Азербайджана заявление о том, что вечером и ночью 2 июня подразделения ВС РА обстреляли из стрелкового оружия  разного калибра и гранатометов азербайджанские позиции, расположенные на восточном участке армяно-азербайджанской границы - очередная дезинформация”, - говорится в заявлении МО Армении.
В оборонном ведомстве отметили, что ситуация на армяно-азербайджанской границе относительно стабильная и находится под полным контролем ВС РА.