Ադրբեջանական ԶՈւ-ն տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ է բացել հայկական դիրքերի ուղղությամբ.հայկական կողմը մեկ վիրավոր ունի 05/28/2022   14:25  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մայիսի 28-ին, ժամը 10:40-ի սահմաններում, ադրբեջանական ԶՈւ ստորաբաժանումները տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, այդ թվում նաև դիպուկահար հրացաններից, կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի հարավ-արևելյան հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով հրազենային վիրավորում է ստացել պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Դավիթ Վահանի Վարդանյանը:
Զինծառայողի վիճակը գնահատվում է ծանր:
Պատասխան գործողություններով ադրբեջանական ստորաբաժանումների կրակը լռեցվել է: Այս մասին հայտնում է ՀՀ ՊՆ-ն:

Азербайджан открыл огонь по армянским позициям, ранен военнослужащий ВС РА 05/28/2022 14:40 | Лента новостей
Военнослужащий ВС Армении ранен в результате обстрела азербайджанскими ВС армянских позиций. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Армении.
"28 мая около 10:40 подразделения азербайджанских ВС из стрелкового оружия разного калибра, в том числе из снайперских винтовок, открыли огонь по армянским позициям, расположенным на юго-восточном участке армяно-азербайджанской границы. В результате обстрела огнестрельное ранение получил солдат срочной службы рядовой Давид Ваганович Варданян. Состояние военнослужащего оценивается как тяжелое", - говорится в сообщении.
Ответными действиями огонь азербайджанских подразделений был подавлен, сообщили в оборонном ведомстве.