Լարված իրավիճակ Լեւոն Քոչարյանի երթի ժամանակ. խաղաղ ակցիայի մասնակիցներին բերման ենթարկեցին 05/05/2022   12:24  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հաղթանակի կամրջի մոտ լարված իրավիճակ է։ Քաղաքացիները քայլերթ էին իրականացնում՝ շարժվելով դեպի Ֆրանսիայի հրապարակ, սակայն ոստիկանության ծառայողները նախ փորձեցին թույլ չտալ ակցիայի մասնակիցներին առաջանալ, ապա սկսեցին բերման ենթարկել նրանց։
Ոստիկանության ծառայողները մոտեցան նաև ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի որդուն՝ Լևոն Քոչարյանին, սակայն նրան բերման չենթարկեցին։ Ոստիկանության ծառայողները փորձել են բերման ենթարկել նաև ԱԺ պատգամավոր Արամ Վարդևանյանին՝ քաշքշելով նրան, սակայն ոստիկաններից մեկը մոտեցավ և ամենայն հավանականությամբ «հուշեց», որ ԱԺ պատգամավորին չեն կարող այդպես բերման ենթարկել, ինչից հետո Վարդևանյանը հեռացավ ոստիկանական ավտոբուսի մոտից։ Ոստիկանները ուժի կիրառմամբ ավտոբուս նստեցրին և բերման ենթարկեցին մոտ 10-15 քաղաքացու։
11:12 04/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՈստիկանության ծառայողները բերման են ենթարկել 24 քաղաքացու
18:39 03/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԵրևանում և մարզերում իրականացվող բողոքի ակցիաների ընթացքում 237 մարդ է բերման ենթարկվել
10:45 03/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՈստիկանները բերման են ենթարկել Ռոբերտ Քոչարյանի որդուն (տեսանյութ)
18:00 02/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՈստիկանները կոտրել են ՀՅԴ ԳՄ անդամ Սուրեն Մանուկյանի կողոսկրերը (տեսանյութ)
14:25 02/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԲերման ենթարկված քաղաքացիների թիվը ժամը 14.00-ի դրությամբ 244 է. ոստիկանություն

Обстановка в ходе шествия во главе с сыном Кочаряна накалилась: полицейские подвергли более 10 граждан 05/05/2022   12:51  |  Лента новостей
Обстановка на мосту Победы в Ереване накалилась. Протестующие против действующей власти проводили шествие, направляясь на площадь Франции, однако сотрудники полиции сначала попытались не допустить продвижения участников акции, а затем стали их задерживать.
Сотрудники полиции подошли также к Левону Кочаряну, сыну второго президента Армении Роберта Кочаряна, однако его не подвергли приводу. Полицейские пытались подвергнуть приводу и депутата парламента Армении Арама Вардеваняна, стали его дергать, но один из стражей порядка подошел к ним и, по всей вероятности, "подсказал" коллеге, что произвести привод депутата НС подобным образом они не могут. После этого Вардеваняна оставили в покое. Полицейские силой усадили в автобус порядка 10-15 граждан и увезли в отделения.