Հղի կնոջը վրաերթի ենթարկելու համար Փաշինյանին ուղեկցող անձնակազմի ներկայացուցչին մեղադրանք դեռևս առաջադրված չէ 04/27/2022   13:35  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հղի կնոջը վրաերթի ենթարկելու համար Փաշինյանին ուղեկցող անձնակազմի ներկայացուցչին՝ ոստիկանության ծառայողին մեղադրանք դեռևս մեղադրանք չի առաջադրվել։ ՀՀ քննչական կոմիտեից «Փաստինֆո»-ի հարցին ի պատասխան նշեցին, որ ձերբակալման 72 ժամը դեռևս չի անցել, այդ ընթացքում պարզ կլինի՝ մեղադրանք կառաջադրվի, թե ոչ։ ՔԿ-ից հայտնեցին, որ քրեական գործով ձերբակալված այլ անձինք չկան։
Հիշեցնենք, որ երեկ՝ ապրիլի 26-ին՝ ժամը 18.05-ի սահմաններում, Լեո-Պարոնյան-Պռոշյան փողոցների հատվածում Նիկոլ Փաշինյանի կառավարական ավտոշարասյան մեքենաներից մեկը վրաերթի է ենթարկել 28 տարեկան երիտասարդ հղի կնոջ, որը տեղափոխվել էր «Նաիրի» հիվանդանոց, որտեղ մահացել է։ Չի հաջողվել փրկել նաեւ պտղի կյանքը։ Ընդ որում, մեքենա. երիտասարդ կնոջը վրաերթի ենթարկելուց հետո անգամ չի կանգնել՝ պարզելու, թե արդյոք կինը մահացել է, թե ոչ, արդյոք պետք է նրան օգնություն ցուցաբերել, թե ոչ։ Մամուլում հրապարակումներից հետո Փաշինյանի առնչության մասով շտապեց հերքել «Ֆեյքերի» ՊՈԱԿ-ի նախկին ղեկավար Տարոն Չախոյանը, որն այժմ Փաշինյանի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալն է, սակայն, նշեց, որ Փաշինյանն անձամբ մեքենա չի վարում, իսկ հանրահայտ փաստին, որ վրաերթը եղել է Փաշինյանի ավտոշարասյան կողմից՝ որևէ կերպ արձագանք չի եղել։
ՀՀ քննչական կոմիտեից հայտնել են, որ ՀՀ ոստիկանության «Ճանապարհային ոստիկանություն» ծառայության ուղեկցող սպայական վաշտի հրամանատարն իր կողմից վարած «Տոյոտա Պրադո» մակնիշի ավտոմեքենայով վրաերթի է ենթարկել Արարատի մարզի 28-ամյա բնակչուհուն, որի հետևանքով ստացած մարմնական վնասվածքներով վերջինս տեղափոխվել է «Նաիրի» բժշկական կենտրոն, որտեղ գիտակցության չգալով՝ մահացել է:
Նշված ավտոմեքենայի վարորդը դեպքից հետո թողել է ճանապարհատրանսպորտային պատահարի վայրը և հեռացել։ Նույն աղբյուրի փոխանցմամբ՝ վարորդը դեպքի վայր է վերադարձել ժամը 20:05-ին և մասնակցել կատարվող քննչական գործողություններին, երբ դեպքի մասին արդեն հայտնի էր դարձել մամուլին։ Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 2-րդ մասով և 244-րդ հոդվածի 1-ին մասով, որի շրջանակներում ձերբակալվել է վաշտի հրամանատարը։
13:25 27/04/2022  |  ՄեկնաբանությունՍոնան միշտ կմնա մեր սրտերում՝ որպես բացառիկ հայրենասեր և բարձր մարդկային արժանիքներ ունեցող ընկեր. Ո՞վ էր Փաշինյանի ավտոշարասյան կողմից վրաերթի ենթարկված հղի կինը
22:53 26/04/2022  |  Քրեական խրոնիկոնՀղի կնոջը վրաերթի ենթարկելու համար Փաշինյանին ուղեկցող անձնակազմի ներկայացուցիչը՝ սպայական վաշտի հրամանատարը ձերբակալվել է
20:40 26/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՎստահ եմ, որ քիչ անց կգտնեն ինչ-որ մի քավության նոխազ և կասեն, թե կապիտուլյանտը կապ չունի․ Միքայել Գրիգորյան
20:20 26/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանին սպասարկող ավտոշարասյունը վթարի է ենթարկել հղի կնոջ ու լքել դեպքի վայրը, հղի կինը մահացել է. Ոստիկանությունը մահվան փաստը թաքցնում է
19:58 21/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍ«Սեքյուրիթի Դրիմ» ընկերության հիմնադիր տնօրենը ձերբակալվել է
20:19 04/12/2021  |  Արտակարգ պատահարներՊարեկը Skoda-ով Տիգրան Մեծի պողոտայի վերգետնյա անցման տակ վրաերթի է ենթարկել փողոցը չթույլատրելի հատվածով անցնող հետիոտնին․ Նա տեղում մահացել է
21:31 21/11/2021  |  Քրեական խրոնիկոն35-ամյա տղամարդը ձերբակալվել է՝ Ոստիկանության ծառայողների նկատմամբ բռնություն գործադրելու կասկածանքով

Водителю автомобиля из кортежа Пашиняна пока не предъявили обвинения за смертельный наезд на беременную женщину 04/27/2022   14:19  |  Лента новостей
Сотруднику полиции пока еще не предъявлено обвинение за смертельный наезд на женщину в Ереване.  Ранее в СМИ появилась информация, что наезд на женщину совершил автомобиль из кортежа премьер-министра Армении Никола Пашиняна. В ответ на вопрос “ФактИнфо” в Следственном комитете РА указали, что с момента задержания еще не прошло 72 часов, в течение этого времени станет ясно, будет ли предъявлено обвинение или нет. В СК сообщили, что других задержанных по делу нет.
Напомним, вчера, 26-го апреля, около 18:05 на перекрестке улиц Пароняна и Лео  одна из машин из правительственного кортежа Пашиняна совершила наезд на 28-летнюю женщину, которая была госпитализирована в медцентр "Наири", где скончалась, не приходя в сознание. Не удалось спасти и ребенка. Автомобиль после наезда на молодую женщину даже не остановился, чтобы справиться о состоянии женщины и  оказать ей помощь. После появившихся в СМИ публикациях с опровержением касательно информации о Пашиняне поспешил выступить бывший руководитель “фабрики фейков” Тарон Чахоян, который ныне является заместителем главы аппарата премьер-министра, однако отметил, что Пашинян сам не водит машину. А на общеизвестный факт, что наезд совершил автомобиль из кортежа Пашиняна, он никак не отреагировал.
В Следственном комитете сообщили, что командир офицерской роты сопровождения на управляемом им автомобиле марки "Тойота Прадо" совершил наезд на 28-летнюю жительницу Араратской области, в результате чего она с травмами была доставлена в медцентр "Наири", где скончалась, не приходя в сознание.
"Водитель указанной машины после инцидента оставил место ДТП", - сообщили в СК. Тот же источник сообщает, что водитель в 20:05 вернулся на место происшествия и принял участие в проводимых следственных действиях, когда о происшествии уже стало известно СМИ. По данному факту  возбуждено уголовное дело по ч. 2 ст.  242 (нарушение правил дорожного движения и эксплуатации транспортных средств, повлекшее по неосторожности смерть человека) и ч. 1. ст. 244(оставление места дорожно-транспортного происшествия) УК Армении, в рамках которого задержан командир роты.