Արցախի պահպանողական կուսակցությունը միացել է ԱՀ ԱԺ 2022 թվականի ապրիլի 14-ի հայտարարությանը 04/19/2022   13:25  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայ քաղաքագետ, պատմական գիտությունների դոկտոր, քաղաքական գործիչ, Արցախի պահպանողական կուսակցության նախագահ, ԱՀ ԱԳ նախարար Դավիթ Բաբայանը Ֆեյսբուքի իր էջում գրել է.
Արցախի պահպանողական կուսակցությունն այսօր այլ արտախորհրդարանական կուսակցությունների հետ պաշտոնապես սատարել և միացել է Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի 2022 թվականի ապրիլի 14-ի հայտարարությանը։
Արցախի պահպանողական կուսակցությունը միշտ լինելու է իր ժողովրդի կողքին և շարունակելու է պաշտպանել հայրենի երկրի ու պետության շահերը։
ԱՍՏՎԱԾ ՊԱՀԱՊԱՆ ՄԵՐ ՀԱՅՐԵՆԻՔԻՆ, ԺՈՂՈՎՐԴԻՆ, ՊԵՏՈՒԹՅԱՆԸ ԵՎ ԱՐՑԱԽԻ ՊԱՀՊԱՆՈՂԱԿԱՆ ԿՈՒՍԱԿՑՈՒԹՅԱՆԸ»,-գրել է նա։
18:45 31/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԵթե ռուս խաղաղապահները չլինեն, ապա Արցախ չի լինելու, սա միանշանակ է․ Արցախի արտգործնախարար
12:31 31/03/2022  |  ՄեկնաբանությունԱրցախյան դիվանագիտությունը, առանց չափազանցության, կարողացավ հայ ժողովրդին փրկել սարսափելի ու, գուցե, անդառնալի կորուստներից. Դավիթ Բաբայան
12:01 24/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախը դիմանում է և դիմակայելու է անկախ ամեն ինչից.Դավիթ Բաբայան
21:43 04/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱՀ ԱԳ նախարար Բաբայանը Ֆրենք Փալոունի հետ քննարկել է Ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման գործընթացի հարցեր
14:47 28/02/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանցիների սադրանքներով փորձում են խարխլել հայ-ռուսական հարաբերությունները, խաղաղապահների հանդեպ թերահավատություն ձևավորել ․ Դավիթ Բաբայան

Консервативная партия Арцаха присоединилась к заявлению парламента республики от 14 апреля 04/19/2022   13:34  |  Лента новостей
Консервативная партия Арцаха сегодня официально поддержала и присоединилась к заявлению Национального Собрания Республики Арцах от 14 апреля 2022 года. Об этом сообщил председатель Консервативной партии Арцаха, глава МИД Арцаха Давид Бабаян.
Дорогие соотечественники, друзья, однопартийцы!  Консервативная партия Арцаха сегодня вместе с другими внепарламентскими партиями официально поддержала и присоединилась к заявлению Национального Собрания Республики Арцах от 14 апреля 2022 года”, - наисал Бабаян на своей странице в Facebook.
Он отметил, что Консервативная партия Арцаха всегда будет со своим народом и далее будет защищать интересы родной страны и государства.