Սա արտառոց դեպք է,Արմեն Աբազյանը պետք է հանդիպի Արթուր Վանեցյանի հետ.Միքայել Համբարձումյան (տեսանյութ) 04/19/2022   15:16  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԱԱԾ գործող տնօրեն Արմեն Աբազյանը պետք է հանդիպի Արթուր Վանեցյանին, որն արդեն երրորդ օրն է՝  բողոքի ակցիա է իրականացնում Ազատության հրապարակում: Նման հայտարարությամբ է հանդես եկել ԱԱԾ տնօրենի նախկին ժամանակավոր պաշտոնակատար Միքայել Համբարձումյանը։
Նրա  դիտարկմամբ՝ լուրջ ահազանգ է, որ ԱԱԾ նախկին ղեկավարն ակցիա է իրականացնում, ըստ նրա, սա ներքաղաքական հարց չէ, այլ Արցախի անվտանգությանն առնչվող հարց է:
Միքայել Համբարձումյանը շեշտեց, որ որևէ իշխանությունը իրավունք չունի Արցախի վերաբերյալ միաձայն որոշումներ կայացնել, չունի նման մանդատ։
«Հաշվի առնելով այն փաստը, որ այսօր նստացույցի է մասնակցում Արթուր Վանեցյանը, որը ժամանակին ղեկավարել է ԱԱԾ-ն, իսկ սա արտառոց դեպք է, նման իրավիճակներում ճիշտ կլիներ, որ պարոն Աբազյանը լսեր, խոսեր պրն. Վանեցյանի հետ և տեսներ՝ ի՞նչն է մեր գործընկերոջը մտահոգում, միգուցե հենց նրա միջոցով ճշմարտությունը հնարավոր լիներ հասցնել վարչապետին»,-Ազատության հրապարակում լրագրողների հետ Միքայել Համբարձումյանը:
13:52 19/04/2022  |  ՄեկնաբանությունՓաշինյանի «դուխով» գլխարկը հայտնվել է գետնին, հիշեցնում է մուրացկանի պարկ, որով խաղաղություն են մուրում (տեսանյութ)
11:59 19/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀայ-ռուսական հարաբերություններն այսօր խորը ճգնաժամի մեջ են․ Գալստյան
11:54 19/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԿշարունակենք հացադուլը. 44-օրյա պատերազմի մասնակիցները կրկին կոչով դիմեցին երիտասարդներին
11:41 19/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՓրկությունը համազգային մոբիլիզացիան է, 88-ի զարթոնքը վերապրելն է․ Խաչիկ Գալստյան

"Это экстраординарный случай": Микаел Амбарцумян считает, что Армен Абазян должен встретиться с Артуром Ванецян 04/19/2022   15:43  |  Лента новостей
Действующий директор Службы национальной безопасности Армении Армен Абазян должен встретиться с экс-главой СНБ Артуром Ванецяном, который уже третий день проводит акцию протеста на Площади Свободы в Ереване. С таким заявлением выступил бывший и.о. директора СНБ Армении Микаел Амбарцумян.
Как отметил он, тот факт, что экс-глава СНБ Армении проводит акцию, - уже серьезный тревожный сигнал. По его словам, это не внутриполитический вопрос, речь идет о безопасности Арцаха.
Микаел Амбарцумян подчеркнул, что ни одна власть не вправе принимать единоличные решения относительно Арцаха, у нее нет такого мандата.
“С учетом того факта, что сидячий пикет сегодня проводит Артур Ванецян, который в свое время возглавлял СНБ, то это экстраординарный случай. В подобных случаях было бы правильно, если бы г-н Абазян выслушал и поговорил бы с Ванецяном, дабы понять, что беспокоит нашего коллегу. Может, через него можно было бы донести правду до премьера”, - заявил Микаел Амбарцумян.