Ազատության հրապարակ․ օր 3-րդ․ Վանեցյանը վերահաստատում է՝ տուն չեն գնալու, մինչև պայքարն իր նպատակին չհասնի 04/19/2022   10:45  |  ԼՐԱՀՈՍ
Գիշերն Ազատության հրապարակում անցել է նորմալ, որևէ արտառոց դեպք չի եղել։ Այդ մասին լրագրողներին ասաց «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Արթուր Վանեցյանը, ով իր մի շարք կողմնակիցների հետ անցած գիշերը ևս անց է կացրել Ազատության հրապարակում։
Հիշեցնենք, որ Արթուր Վանեցյանը ապրիլի 17-ից Ազատության հրապարակում է և հայտարարել է, որ տուն չի գնալու, մինչև չհասնեն դրված նպատակին։
«Նպատակը, որի համար մենք եկել ենք այստեղ, մարդկանց ուշադրությունը գրավելն է, հողի վրա կանգնած խոսելը, մարդկանց իրազեկելը, և այդ նպատակին այն ծառայում է։ Շատ-շատ մարդիկ են եկել այս երկու օրվա ընթացքում։ Այստեղ ոչ թե գալիս են բացառապես ընդդիմության կողմնակիցները, այլ մարդիկ , ովքեր դժգոհ են իշխանություններից, բայց չեն հասկանում՝ ինչ պետք է անել»,-ասաց Արթուր Վանեցյանը՝ ընդգծելով, որ պայքարի հանուն Արցախի և Հայաստանի է, այն որևէ այլ նպատակ չի հետապնդում։
Վանեցյանն ուշադրություն հրավիրեց այն փաստի վրա, որ վերջնական նպատակին հասնլեու համար այս իշխանությունները պետք է հեռացվեն, այսինքն՝ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած իշխանության հեռացումը վերջնկան նպատակը չէ, բայց՝ անհրաժեշտ պայմանն է՝ գլխավոր նպատակին ՝ անվտանգ երկիր ունենալու, Արցախի պահելու համար։
Վանեցյանը նաև շեշտեց, որ Փաշինյանի՝ ԱԺ-ում ունեցած հայտնի ելույթը եղել է այն վերջնակետը, որ իրեն ստիպել է դուրս գալ փողոց։
«Այստեղ 30-ից ավել զոհված ևանհետ կորածների ծնողներ են եկել արդեն։ Գալիս ասում են՝ մենք ձեզ քննադատել ենք, քանի որ, երբ դուք բողոքի ակցիաներ սկսեցիք պատերազմից հետո, իշխանությունները մեզ ասում էին՝ եթե իրենք բողոքի ակցիա չանեին, ձեր երեխաները կգտնվեին։ Այդ մարդիկ ասում են՝ մեր երեխաներն ամենաթանկն են տվել այս երկրին, այս հողին, իսկ հիմա եկել է մի մարդ, ով գրչի մեկ հարվածով հայրենիքը հանձնում է թշնամուն»,-նշեց Վանեցյանը։
Արթուր Վանեցյանը, ով ապրիլի 17-ից Ազատության հրապարակում է և հայտարարել է, որ տուն չի գնալու մինչև վերջնական նպատակը՝ Հայաստանն ու Արցախը փրկելու հնարավորությունը չստեղծվի, ևս մեկ անգամ կոչով դիմեց ՀՀ քաղաքացիներին՝ միանալ բողոքի ակցիաներին, ապակենտրոն, ցանցային շարժմանը․
«Եվս մեկ անգամ խնդրում եմ մեր հայրենակիցներին՝ գալ Ազատության հրապարակ, գալ, խոսել, լսել մեզ, իրենց կարծիքը ասել և վստահ լինել, որ մենք չենք հանձնվելու և ամեն ինչ անելու ենք, որ մեր հայրենիքը լինի անվտանգ»։
Հիշեցնենք որ ապրիլի 18-ից Ազատության հրապարակում են նաև հացադուլ հայտարարած 44-օրյայի երկու մասնակիցները, «Սև հովազ» ջոկատի տղաները։ Այսօրվանից բողոքի ակցիաներ կսկսի նաև «5165» շարժումը։
10:03 19/04/2022  |  ՄամուլՄանդատները չդնելու արգումենտը. «Հրապարակ»
21:23 18/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԳլխավոր դատախազը, ՀՔԾ պետը ստորագրել են ֆեյքի գրառման հիման վրա քրեական գործ հարուցելու վերաբերյալ փաստաթուղթ. Վանեցյան
20:58 18/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախն Ադրբեջանի կազմում լինելու դրույթ ՔՊ ծրագրում չի եղել, այս իշխանություններն ի սկզբանե խաբել են ընտրողին. Վանեցյան
20:20 18/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԻշխանությունները վախեցած են. Հացադուլավոր երիտասարդներին թույլ չեն տալիս անգամ 1 հովանոց դնել
19:36 18/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱյո, ունենք գործողությունների հստակ պլան. Արթուր Վանեցյան
19:30 18/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՎերջ տալ քաոսին. սա են մարդիկ ուզում. Արթուր Վանեցյան
19:19 18/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԺամանակ չկա, պետք է գործել անհապաղ և փորձել դուրս գալ այս իրավիճակից. Վանեցյան
18:28 18/04/2022  |  ՄեկնաբանությունԱրցախի ԱԺ պատգամավոր Դավիթ Գալստյանն Ազատության հրապարակում միացել է Արթուր Վանեցյանի պայքարին

Площадь Свободы, день третий: Артур Ванецян подтвердил намерение протестовать до победного конца 04/19/2022   11:17  |  Лента новостей
Ночь на Площади Свободы в Ереване прошла спокойно, ничего из ряда вон выходящего не произошло. Об этом заявил глава парламентской фракции “Честь имею” Артур Ванецян, который вместе со своими соратниками провел ночь на Площади Свободы.
Напомним, Артур Ванецян с 17 апреля находится на площади. Он заявил, что не уйдет домой, пока не добьется поставленной цели.
“Цель, ради которой мы находимся здесь, - привлечь внимание общественности, информировать ее, и акция служит этой цели. Многие за эти два дня побывали здесь. Сюда приходят не только сторонники оппозиции, а люди, которые недовольны властями, но не понимают, что делать”, - сказал Артур Ванецян, подчеркнув, что борьба ведется во имя Арцаха и Армении, иных целей она преследует.
Ванецян обратил внимание и на тот факт, что для достижения конечной цели необходимо отстранить нынешнее руководство от власти. По его словам, отстранение правительства во главе с Николом Пашиняна от власти не является конечной целью, а необходимым условием для достижения главной цели – обеспечить безопасность страны и отстоять Арцах.
Ванецян также отметил, что известное выступление Пашиняна в НС стало последней каплей, которая вынудила его выйти на улицу. “Сюда уже приходили родители более 30 погибших и без вести пропавших военнослужащих. Они говорят, что мы вас критиковали, так как власти с началом протестного движения после войны им говорили, что если бы они не проводили акций протеста, то наши ребята нашлись бы. Эти люди говорят, что наши дети отдали самое дорогое этой стране, этой земле, а теперь пришел кто-то и одним росчерком пера сдает Родину врагу”, - отметил Ванецян.
Артур Ванецян, который 17 апреля начал бессрочную акцию и заявил, что не уйдет домой, пока не добьется конечной цели, заключающейся в создании возможности для спасения Армении и Арцаха, еще раз обратился к гражданам с призывом примкнуть к акции протеста, децентрализованной, сетевой борьбе.
“Еще раз прошу наших соотечественников приехать на Площадь Свободы, пообщаться с нами, выслушать нас, высказать свое мнение. Будьте уверены, что мы не сдадимся и сделаем все для безопасности нашей родины”, - заверил политик.
Напомним, что с 18-го апреля  на Площади Свободы находятся также двое участников 44-дневной войны, объявивших голодовку, а также ребята из отряда “Черная пантера”. Акцию протеста с сегодняшнего дня начнет также движение “5165”.