«Ժողովուրդ, այն, ինչ թանկ է բոլորիս համար՝ վտանգված է». պատերազմի մասնակիցները փորձում են ժողովրդին հանել թմբիրից. Պետականությունը վտանգված է 04/18/2022   11:31  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ունենք նպատակ, որը կոչ է, ազդակ։ Մենք ակցիա չենք անում, մենք՝ ռեակցիա ենք անում և եթե մեր քայլը գնահատվում է որպես ծայրահեղական, ուրեմն՝ իրավիճակն է ծայրահեղական։ Մենք ծայրահեղական մարդիկ չենք, ուղղակի հասկանում ենք, որ կան բացարձակ արժեքներ և այդ բացարձակ արժեքների նկատմամբ անհոգ վերաբերմունքը, որը տեսնում ենք մեր շրջապատում, Երևանում՝ մեզ համար անընդունելի է։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց Արցախյան 44-օրյա պատերազմի մասնակից Նվեր Կիրակոսյանը, որը մարտական ընկերոջ՝ Արթուր Ավագյանի հետ հացադուլ են հայտարարել Ազատության հրապարակում։
«Մեր խնդիրը պետության, իշխանության, ընդդիմության հետ չէ։ Մեր խնդիրը հասարակության, հատկապես՝ երիտասարդական շերտի հետ։ Ասում ենք՝ ժողովուրդ, երիտասարդներ, եթե դուք այս իրավիճակի հետ հաշտ չեք, ապա չպետք է բավարարվեք ամենօրյա գործունեությանը զուգահեռ քննադատությամբ, այլ՝ ամեն մեկդ՝ ձեր պատկերացրածի չափով, պետք է ինչ-որ կոնկրետ քայլ անեք»,- նշեց նա՝ հավելելով, որ
Արցախի ԱԺ հայտարարությունն, ըստ էության, սթափության կոչ էր և իրենք այժմ ստափության կոչ էր անում հասարակությանը։
«Ժողովուրդ, այն, ինչ թանկ է բոլորիս համար՝ վտանգված է։ Պետությանը սպառնալիքներ բազմաթիվ են, որը գալիս է նաև հասարակությունից։ Մենք մտածողության հետ խնդիր ենք ունենալու, ազգի հոգեբանության հետ խնդիր ենք ունենալու»,- նշեց նա՝ հավելելով, որ եթե այսօր ասում ենք, որ այլ տարբերակ չկար, բայց նաև ասում ենք, որ սահմանները կբացվեն, փող կլինի, լավ կապրի հասարակությունը և լավ կլինի այդքանով, բայց մեր վախերը կմնա մեզ հետ, սա դառնալու է հոգեբանական անորոշ վիճակ, պետականազրկում։
11:33 01/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետի հրաժարականը պահանջող քաղաքացիներն այսօր՝ 9-րդ օրը, դադարեցնում են հացադուլը
20:02 30/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱզատամարտիկ Արշակ Զաքարյանը հացադուլ է հայտարարել
17:33 30/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱռողջությունս թույլ չտվեց, որ շարունակեմ հացադուլը. Անահիտ Կիրակոսյանը դադարեցրեց հացադուլը
13:57 29/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԲժիշկների կոնսիլիումի եզրակացությունը հաշվի առնելով Կիմ Բալայանը դադարեցրել է հացադուլը
14:14 28/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԵթե Նիկոլ Փաշինյանը մնա, մենք պետություն և պետականություն այլևս չենք ունենա. խմբագիր
15:02 27/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԽնդրում եմ, աղերսում եմ, դիմում ՌԴ իշխանություններին՝ երեխաներին շուտափույթ ընտանիքներին հասցրեք. Զոհված զինվորի մայր

То, что всем нам дорого, оказалось под угрозой: участники войны пытаются пробудить народ ото сна 04/18/2022   11:59  |  Лента новостей
"У нас есть цель, которая является призывом, месседжем.Мы не проводим акцию, это реакция, и если наш шаг расценивают как радикальный, то это значит, что положение дел такое",- заявил участник 44-дневной войны в Арцахе Нвер Киракосян, который вместе со своим боевым товарищем Артуром Авагяном объявил о голодовке на Площади Свободы в Ереване.
“Мы не радикалы. Мы просто понимаем, что есть абсолютные ценности, и беспечное отношение к этим абсолютным ценностям, которое наблюдается в нашей среде, в Ереване, неприемлемо для нас”,  - сказал Нвер Киракосян в беседе с журналистами.
“Наша проблема не с государством, властью и оппозицией. Наша проблема с обществом, особенно с молодежью. Мы говорим, что, если молодежь не мирится с создавшейся ситуацией, то не должна удовлетворяться критикой параллельно со своей каждодневной работой. Каждый по мере своих представлений должен предпринять какие-то конкретные шаги”, - отметил он.
Заявление парламента Арцаха, по сути, было призывом к пробуждению. Теперь же они призывают общество протрезветь. “Народ, то, что всем нам дорого, оказалось под угрозой. Государство столкнулось с многочисленными угрозами…”, - отметил он.