Արցախում հակառակորդի կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտման արդյունքում վիրավորվել է մեկ զինվորական․ ՌԴ ՊՆ 04/12/2022   20:34  |  ԼՐԱՀՈՍ
Լեռնային Ղարաբաղի մեկ զինծառայող վիրավորվել է Փառուխում Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտման հետեւանքով, միջադեպը կարգավորվել է, ասվում է ՌԴ պաշտպանության նախարարության տեղեկագրում:
«Անցած մեկ օրվա ընթացքում արձանագրվել է հրադադարի ռեժիմի մեկ խախտում Փառուխ բնակավայրի շրջանում Ադրբեջանի Հանրապետության զինված ուժերի կողմից, որի արդյունքում Լեռնային Ղարաբաղի զինված կազմավորումների մեկ զինծառայող վիրավորվել է: Խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարության կողմից երկու կողմերի ներկայացուցիչների հետ փոխգործակցությամբ միջադեպը կարգավորվել է», - ասված է հաղորդագրության մեջ:
19:06 11/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍ«Վեդի ոտքի՛, հանուն Արցախի». Վեդիում տեղադրվել է Արցախի դրոշը
18:14 11/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱլիևն ինձ ի՞նչ պիտի անի, որ ես գնամ, որևիցե բան չի կարող անել, չեմ գնում, որպեսզի դա սադրանքի առիթ չդառնա. Ալեն Սիմոնյանը սկանդալային խոստովանությւններ է արել

Азербайджанские ВС нарушили режим прекращения огня в районе села Парух в Арцахе, ранен армянский солдат – Минобороны РФ 04/13/2022 00:01 | Лента новостей
Азербайджанские ВС нарушили режим прекращения огня близ села Парух в Республике Арцахе, в результате чего был ранен солдат Армии обороны.
"За прошедшие сутки зафиксировано одно нарушение режима прекращения огня в районе населенного пункта ФУРУХ со стороны вооруженных сил Азербайджанской Республики, в результате которого один военнослужащий вооруженных формирований Нагорного Карабаха получил ранение. Командованием миротворческого контингента, во взаимодействии с представителями обеих сторон, инцидент урегулирован", - говорится в информационном бюллетене Минобороны РФ за 12 апреля о деятельности российского миротворческого контингента в зоне нагорно-карабахского конфликта.