Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հունաստանի վարչապետին 03/25/2022   11:09  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հունաստանի Հանրապետության վարչապետ Կիրիակոս Միցոտակիսին՝ երկրի ազգային տոնի առթիվ:
Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ Հունաստանի Հանրապետության ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ:
Մեր երկու երկրների միջև ձևավորված երկկողմ միջպետական հարաբերություններն ու ամենաջերմ փոխհարաբերությունները վկայությունն են հայ և հույն եղբայրական ժողովուրդների անսասան բարեկամության, փոխադարձ հարգանքի, վստահության վրա հիմնված անկեղծ և արդյունավետ համագործակցության, ինչը բարձր ենք գնահատում և արժևորում:
Համոզված եմ, որ տասնամյակների ընթացքում ձեռք բերված հարուստ փորձն ու հագեցած բազմոլորտ օրակարգը լայն հնարավորություններ են ընձեռում հայ-հունական համագործակցության ողջ ներուժի բացահայտման և համապարփակ օգտագործման համար՝ բարձրացնելով դրանք որակական նոր մակարդակի ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ հարթություններում:
Լիահույս եմ, որ մոտ ապագայում մենք հնարավորություն կունենանք անձամբ քննարկելու մեր երկու պետությունների միջև գործակցության հեռանկարները:
Մաղթում եմ Ձեզ, Ձերդ Գերազանցություն, քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ Հունաստանի բարեկամ ժողովրդին` առաջընթաց և բարօրություն», - ասված է ՀՀ վարչապետի ուղերձում:
12:05 24/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՊաշտպանելու ենք Արցախի հայության բոլոր իրավունքները՝ չարհամարհելով այլ ժողովուրդների իրավունքները, ինչպես իրավացիորեն նշել է Սերժ Սարգսյանը՝ «մենք ֆաշիստ չենք».Փաշինյան

Пашинян поздравил Мицотакиса с Днем независимости Греции 03/25/2022 11:36 | Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Греции Кириакосу Мицотакису по случаю национального праздника страны. В послании говорится:
От имени правительства Республики Армения и от себя лично от всего сердца поздравляю Вас по случаю национального праздника - Дня независимости Греческой Республики.
Налаженные между нашими двумя странами двусторонние межгосударственные отношения и самые теплые взаимоотношения являются свидетельством основанного на непоколебимой дружбе, взаимном уважении и доверии между армянским и греческим братскими народами искреннего и плодотворного сотрудничества, которым мы очень дорожим.
Убежден, что накопленный за десятилетия богатый опыт и насыщенная многоотраслевая повестка открывают широкие возможности для раскрытия и комплексного использования всего потенциала армяно-греческого сотрудничества, поднимая его на качественно новый уровень как на двусторонней, так и на многосторонней плоскостях.
Надеюсь, что в ближайшее время у нас будет возможность лично обсудить перспективы сотрудничества между нашими двумя странами.
Желаю Вам, Ваше Превосходительство, крепкого здоровья и удачи, а дружественному народу Греции - прогресса и процветания”.