Իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին հարաբերականորեն կայուն է.ադրբեջանական կողմը հերթական ապատեղեկատվությունն է տարածել ՀՀ ՊՆ 02/24/2022   09:39  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը, շարունակելով սահմանային իրադրության վերաբերյալ պարբերական ապատեղեկատվությունների իր գործելաոճը, հայտարարում է, թե փետրվարի 23-ի երեկոյան ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի հարավ-արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական մարտական դիրքերի ուղղությամբ։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը ադրբեջանական կողմին ևս մեկ անգամ կոչ է անում զերծ մնալ սահմանային իրադրության վերաբերյալ ակնհայտ կեղծ տեղեկություններ տարածելուց։
11:59 15/02/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը կրկին ապատեղեկատվություն է տարածել. ՀՀ ՊՆ

Ситуация на армяно-азербайджанской границе относительно стабильная и находится под полным контролем ВС Армении - МО 02/24/2022   09:56  |  Лента новостей
Министерство обороны Азербайджана продолжает периодически распространять дезинформацию об обстановке на границе. Об этом сообщает пресс-служба оборонного ведомства Армении.
На сей раз Минобороны Азербайджана заявило, что якобы 23 февраля вечером подразделения ВС РА открыли огонь по азербайджанским боевым позициям, расположенным на юго-восточном участке армяно-азербайджанской границы.
Минобороны Армении призывает азербайджанскую сторону воздержаться от распространения очевидно лживой информации о ситуации на границе.
"Ситуация на армяно-азербайджанской границе относительно стабильная и  находится под полным контролем ВС Армении", - говорится в сообщении.