Ստեղծվել է 44-օրյա ռազմական գործողությունների հանգամանքներն ուսումնասիրող ԱԺ քննիչ հանձնաժողով 02/10/2022   13:21  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորների նախաձեռնությամբ ՀՀ Ազգային ժողովում ստեղծվել է Քննիչ հանձնաժողով՝ 2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ին սանձազերծված ռազմական գործողությունների հանգամանքների ուսումնասիրման նպատակով։Այս մասին տեղեկանում ենք խմբակցության պաշտոնական էջից:
21:54 08/02/2022  |  ԼՐԱՀՈՍ44-օրյա պատերազմի մասնակիցների ընտանիքներին դատագենետիկական փորձաքննության եզրակացությունները չեն տրամադրվում․ ՀՔԱՎ
21:12 07/02/2022  |  ԼՐԱՀՈՍ«Համաճարակն ու պատերազմը գերտերությունների միաժամանակյա ապտակն էր՝ ուղղված մեզ ու մեր երկրին». Արման Երիցյան
16:32 04/02/2022  |  ՄեկնաբանությունԱբգար ջան, ծնունդդ շնորհավոր, բայց վախենում եմ, որ հիմա էլ իմ վրա կծիծաղես. Գեղամ Նազարյան
19:55 01/02/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՍոչիի քաղաքապետարանը 44 օրյա պատերազմում Ադրբեջանի հաղթանակը նշել էր տոնացույցում, իսկ հիմա ներողություն է խնդրում

В Армении создана Следственная комиссия по изучению обстоятельств 44-дневной войны в Арцахе 02/10/2022   19:07  |  Лента новостей
В Национальном Собрании Армении создана Следственная комиссия по изучению обстоятельств 44-дневной войны в Арцахе.
“Согласно ч.2 ст.20 Конституционного закона “Регламент Национального Собрания”, по требованию не менее 1/3 от общего числа депутатов для изучения обстоятельств развязанных 27 сентября 2020 г. боевых действий создана Следственная комиссия НС, полномочия которой реализует Постоянная комиссия НС по вопросам обороны и безопасности”, - гласит заявление, подписанное вице-спикером Нацсобрания, и.о.председателя НС Акопом Аршакяном.