Ի հիշատակ զոհված մեր հայրենակիցների՝ կարող ենք և պե՛տք է միասնաբար կառուցենք մեր ամուր տուն-հայրենիքը. ՀՀ նախագահի ուղերձը՝ երկրաշարժի 33-րդ տարելիցի կապակցությամբ 12/07/2021   11:23  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը 1988 թ. երկրաշարժի 33-րդ տարելիցի կապակցությամբ ուղերձ է հղել: Հայտնում են նախագահի աշխատակազմից։
«Այսօր ոգեկոչում ենք 1988 թ. դեկտեմբերյան աղետի՝ երկրաշարժի զոհերի հիշատակը:
Մխիթարանքի և զորակցության խոսքերս եմ հղում իմ բոլոր այն հայրենակիցներին, ովքեր աղետալի երկրաշարժի հետևանքով կորցրել են իրենց հարազատներին ու մերձավորներին, ընտանիք ու տուն:
Ի հիշատակ զոհված մեր հայրենակիցների՝ կարող ենք և պե՛տք է համախմբված և միասնաբար, ամենօրյա աշխատանքով ու նվիրումով, հույսով ու հավատով կառուցենք մեր ամուր տուն-Հայրենիքը, որը կանգուն կլինի ցանկացած արհավիրքի առջև»,- ասված է ուղերձում։

В память о погибших мы должны сообща отстраивать наше Отечество - наш прочный дом, который выстоит перед любым бедствием – президент Армении 12/07/2021 11:42 | Лента новостей
Президент Армении Армен Саркисян направил послание в связи с 33-ой годовщиной со дня разрушительного Спитакского землетрясения. Об этом сообщает пресс-служба президента.
"Сегодня мы поминаем жертв декабрьской катастрофы 1988 года – разрушительного Спитакского землетрясения. Шлю свои слова утешения и поддержки всем тем моим соотечественникам, которые вследствие катастрофического землетрясения потеряли своих родных и близких, семьи и дома. В память о погибших наших соотечественниках мы можем и должны сплоченно и сообща, своим ежедневным трудом и преданностью, с надеждой и верой отстраивать наше Отечество - наш прочный дом, который выстоит перед любым бедствием", - говорится в послании президента.