Ադրբեջանցիների կողմից դավադրաբար սպանված Մարտիկի եղբայրը վրեժից դրդված Շուշիի մոտ նռնակ է նետել ադրբեջանցիների ուղղությամբ(տեսանյութ) 11/13/2021   10:27  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր առավոտյան նոր պատահար է տեղի ունեցել Արցախի Շուշի քաղաքի ստորին հատվածում գտնվող անցակետում։  Նոյեմբերի 8-ին այդ հատվածում սպանված հայ բանվորի եղբայրը տաքսիով մոտեցել է ադրբեջանցի զինծառայողներին և նռնակ նետել նրանց ուղղությամբ։ Թշնամին էլ անկանոն կրակ է բացել այդ պահին այդտեղ գտնվող հայկական մեքենաների ուղղությամբ։
Վիրավորների և զոհերի մասին տեղեկություններ դեռևս չկան։
Այս պահին ռուս խաղաղապահները փակել են ճանապարհը և անգամ շտապ օգնության մեքենաներին չի թույլատրվում հասնել դեպքի վայր։
Խաղաղապահները ձերբակալել են Մարտիկի եղբորը, որը վրեժից դրդված պայթեցրել է ադրբեջանցիներին։ Համացանցում տարածվել է տեսանյութը։
Ավելի ուշ ԱՀ ՆԳՆ-ն հայտնեց, որ Ստեփանակերտ-Շուշի-Բերձոր միջպետական ճանապարհը երկկողմանի բաց է:
«Ազատ ու անվտանգ երթևեկը կապահովվի ռուսական խաղաղապահ զորակազմը: Հայկական ու ադրբեջանական կողմերի միջև տեղի ունեցած միջադեպի մասին ԱՀ ոստիկանությունը քիչ հետո կտրամադրի հավելյալ տեղեկություն»,-ասված էր հաղորդագրության մեջ:
Միջադեպի կադրերը կարող եք դիտել «Փաստինֆո»-ի տելեգրամի ալիքում.
Կադրերում երևում է, թե ինչպես է հայ բանվորի եղբայրը վրեժխնդիր լինում  ադրբեջանցի զինծառայողներից և նռնակ նետում նրանց ուղղությամբ, իսկ հաջորդ տեսանյութում երևում է, թե ինչպես են  խաղաղապահները ձերբակալում են Մարտիկի եղբորը։
18:53 12/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախում նշել են ռուս խաղաղապահների տեղակայման մեկ տարին. Միջոցառմանը մասնակցել է նաեւ Գագիկ Ծառուկյանը (տեսանյութ)
12:10 05/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՍիդնեյում հայ համայնքի կոչով հեռացրել են ադրբեջանական գովազդային վահանակը, որով կոչ էր արվում այցելել Շուշի

Брат убитого жителя Арцаха из мести бросил гранату в азербайджанцев близ Шуши(ВИДЕО) 11/13/2021 11:21 | Лента новостей
Сегодня утром на блокпосту в нижней части арцахского города Шуши произошел новый инцидент. Согласно имеющейся информации, брат армянского рабочего Мартика Еремяна, убитого на этом участке 8 ноября, подъехал к азербайджанским военнослужащим на такси и бросил в них гранату. В этот момент противник открыл беспорядочный огонь по находившимся там армянским автомобилям. Информации о раненых и погибших пока нет.
На данный момент российские миротворцы перекрыли трассу Степанакерт-Бердзор, к месту происшествия, не пускают даже машины скорой помощи. Миртоворцы задержали брата Мартика, который из мести пытался взорвать азербайджанцев. В Сети появилось видео инцидента.
Позже МВД Арцаха сообщила, что межгосударственная дорога Степанакерт-Шуши-Бердзор открыта с обеих сторон.
"Свободное и безопасное дорожное движение обеспечат российские миротворческие войска. Полиция Арцаха предоставит дополнительную информацию об инциденте между армянской и азербайджанской сторонами", - говорится в сообщении.