62-ամյա տղամարդը մահացել է՝ Ալագյազ-Արթիկ ավտոճանապարհին տեղի ունեցած վթարի հետևանքով 09/03/2021   10:23  |  Քրեական խրոնիկոն
2021թ. սեպտեմբերի 2-ին՝ ժամը 11:40-ի սահմաններում, Ալագյազ-Արթիկ ավտոճանապարհի 3-րդ կմ հատվածում Արագածոտնի մարզի 62-ամյա բնակիչն իր վարած «Վազ 21099» մակնիշի ավտոմեքենայով դեպի Արթիկ քաղաք ընթանալիս, դուրս է եկել հանդիպակաց գոտի և բախվել այնտեղ կայանած «Զիլ-130» մակնիշի ավտոմեքենային, որի հետևանքով վերջինիս վարորդը մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է բժշկական կենտրոն, իսկ մյուս վարորդը մահացել է:Այս մասին հայտնում են Քննչական կոմիտեից։
Դեպքի առթիվ ՀՀ Քննչական կոմիտեի Արագածոտնի մարզային քննչական վարչությունում նախապատրաստվող նյութերով կատարվել է ճանապարհատրանսպորտային պատահարի դեպքի վայրի և տրանսպորտային միջոցների զննություններ, նշանակվել են դատաբժշկական և դիակի դատաբժշկական փորձաքննություններ:
16:38 02/08/2021  |  Արտակարգ պատահարներԻրար են բախվել շտապօգնության մեքենան և «Մերսեդեսը».շտապօգնության մեքենայով Երևան տեղափոխվող կինը մահացել է

62-летний мужчина скончался в результате ДТП на трассе Алагяз-Артик 09/03/2021   10:39  |  Чрезвычайное просшествие
Трагическое ДТП произошло накануне на трассе Алагяз-Артик в Армении.
2 сентября примерно в 11:40 на 3-ом километре трассы Алагяз-Артик автомобиль марки "ВАЗ 21099", за рулем которого находился 62-летний житель Арагацотнской области, двигаясь в сторону Артика, вылетел на встречную полосу и врезался в автомобиль "ЗИЛ-130", припаркованный там. В результате аварии водитель легковика  с травмами был госпитализирован в медцентр, а водитель другой машины скончался. Об этом сообщает пресс-служба СК.
В рамках материалов подготавливаемых по данному факту  в следственном управлении СК РА по Арарагцотнской области произведен осмотр места дорожно-транспортного происшествия и транспортных средств, назначены судмедэкспертизы.
11:19 07/01/2019  |  Чрезвычайное просшествиеОдин человек погиб и еще один серьезно пострадал в ДТП на севере Армении