Ադրբեջանցիները Երասխի հայկական դիրքերին հարակից խոտածածկ տարածքները հրկիզում են լուսածրող փամփուշտների և այրվող առարկաների միջոցով 08/06/2021   16:05  |  Մեկնաբանություն
Ադրբեջանական կողմը ոչ միայն լուսածրող փամփուշտներով կրակոցների միջոցով է հրկիզում Երասխի մեր դիրքերին հարակից (միջդիրքային) խոտածածկ տարածքներն, այլև դիտավորյալ հրկիզում է` այդ տարածքներ նետելով նախապես վառված առարկաներ։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է «Հանուն Հայ զինվորի» ՀԿ նախագահ Դավիթ Թորոսյանը։
«Տեսանյութը շրջանառվում է սոցցանցերի ադրբեջանական տիրույթում։
Հ.Գ Շուտով մենք ևս նյութը կհրապարակենք»,- գրել է Թորոսյանը։
14:51 06/08/2021  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Ադրբեջանական ԶՈՒ-ն երկու ժամից ավելի կրակում է Երասխի ուղղությամբ, հրդեհվել է միջդիրքային հատվածի խոտածածկույթը
11:24 27/07/2021  |  ՄեկնաբանությունԱստծո կամոք ողջ եմ. վերադարձել եմ շարք՝ առօրյա գործերիս. Երասխի գյուղապետ
22:12 26/07/2021  |  Արտակարգ պատահարներՀրդեհ Երասխ գյուղում
11:10 22/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԵրասխում խուճապ չկա, խուճապը լրագրողների մեջ է.Արարատի մարզպետ
10:42 22/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԵրասխի համայնքապետի առողջական վիճակը լավ է. Բժիշկների վերահսկողության տակ է գտնվում

Азербайджанцы поджигают прилегающие к армянским позициям участки в Ерасхе трассирующими патронами и горящими предметами 08/06/2021 16:29 | Комментарий
Азербайджанская сторона не только поджигает траву на участках близ наших позиций в Ерасхе, стреляя трассирующими патронами, но умышленно поджигает, забрасывая эти участки предварительно подожженными предметами, пишет на своей странице в Facebook председатель общественной организации "Во имя армянского воина" Давид Торосян.
"Видео появилось в азербайджанском сегменте соцсетей. Вскоре мы тоже опубликуем материал", - написал Торосян.